| Cassiopea111 a întrebat:

Ce este constiinta?
Credeti in viata dupa moarte?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un dar de la Dumnezeu că omul să nu-și nege existența încă o dată sa fie conștient că nu a venit pe lumea dintr-o "întâmplare" și dintr-o alegerea pe care Dumnezeu o consideră că merită să vină pe Lumea și pământul ăsta și să vadă sa fie convin Dumnezeu că íi l merită într-adevăr cu Adevărat bunătatea și Lia lui Dumnezeu de acea a dat si dăruit omului până și fațâ de el însuși liberul arbitru că omul să nu-și nege in niciun fel liberate de face tot ce vrea și făptuiește ce vrea cu propria sa alegerea cu propia sa voință cu propria faptă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a dăruit omul rațiune conștientă sănătatea sufletul și inima și liberul arbitru ca omul să rămân om.si sa se confunde cu animalul da omul ce face? mulți se consideră trași din maimuțe alți își spun că sunt animalele pe lângă cele lalte animalelaughinglaughing)laughing)laughing)laughinglaughing și dacă ne-am uita un pic la viața animalelor cum "trăiesc"ele și acolo am vedea Adevărat puterea a lui Dumnezeu omul orb și ne recunoscător față de Dumnezeu într-adevăr este un animal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a pus toate calitățile în noi toate cunoștințele în noi Dumnezeu ne-a pus de 2 ori mai mult decât în orice viață pe pământul ăsta în noi.iar noi negăm existența lui Dumnezeu cu toate calitățile pe care nilea oferit nilea dărui fără că mulți dintre noi într-adevăr să le merite cu Adevărat fără făcând rău si de negarea lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aicia este răspunsul nostru pe care ii oferim lui Dumnezeu prin faptele noastre pe pământul ăsta íi arătăm într-adevăr cu Adevărat cine suntem noi ce facem noi cu sufletului nostru ce facem noi cu viața noastră ne vindem ne spunem ne lăsăm folosiți Pentru faimă atenție bani validare popularitate aicia se iau toate deciziile noastre pe pământul ăsta.cu toate faptele noastre și calitățile oferite nou de Dumnezeu aicia el va lua și da decizia cu noi.

| Lupică27 a răspuns:

Da, dupa ce mor vreau sa-mi deschid o carciuma in rai si sa vand alcool contrafacut.

| LisaJulie a răspuns:

Hmm! Foarte greu de răspuns! Unii spun ca au văzut o lumina puternica, niște scări și pe cineva care spunea ca acum nu este timpul lor! Eu nu știu ce sa cred, majoritatea sunt false! Conștiința este ceva ce avem cu toții și cu care toți vorbim! Este vocea din capul nostru care ne spune ce sa facem, uneori de mustra alteori ne încurajează