| al9264 a întrebat:

Ce masoara gradele farenheit?

Răspuns Câştigător
| FloryXD a răspuns:

Americanii folosesc scala Fahrenheit pentru masurarea temperaturii. Pentru a transforma gradele Celsius in Fahrenheit, inmultiti temperatura cu 1, 8, iar apoi adaugati 32. Pentru a transforma gradele Fahrenheit in Celsius, scadeti 32 din cat e temperatura, dupa care impartiti la 1, 8.

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Intensitatea luminii.

| Anonymus123 a răspuns:

Temperatura! happy P.S. =1, 8 grade Celsius

| PedoBarbie a răspuns:

Temperatura.

| fuzzer a răspuns:

Temperatura, doar ca la o alta scara.

| Nickname1890 a răspuns:

Temperatura

Răspuns utilizator avertizat
| GinGinHan a răspuns:

Temperatura...

| miki_6623 a răspuns:

Caldura

| Exilee a răspuns (pentru miki_6623):

De fapt, caldura si temperatura sunt 2 marimi fizice diferite.

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Temperatura

| AWER98 a răspuns:

Gradele Farenheit masoara temperatura 1grad farenheit =1.8 grade celsius