| LaviniuA a întrebat:

Ce metode folositi pentru a va calma mintea si gura?
Am vazut azi o dra crestina practicanta in metrou, care vorbea CONTINUU si nu se mai oprea... incat m-am gandit oare ce invata oamenii astia la biserica?

Intrebare adresata adeptilor oricarei filosofii sau religii. Mersi happy

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Recomand bunul simt, aplicat in lume chiar da rezultate!
eu vorbesc frumos! si doar atunci cand sunt intrebat raspund si vorbesc! daca sunt intrebat atunci vorbesc si cu oamenii strazii cat si cu ministrii sau elitele din societate... vorbesc cu respect si cu oamenii cu clasa, dar si cu meltenii!
Incerc sa fiu calm si pozitiv, atata timp cat nu sunt enervat de vreo remarca a unui incult oarecare...dar nu prea se intampla asta!

doamna crestin-practicanta de care zici, poate avea ceva probleme mintale de exemplu
in metrou, in autobuz, pe strada vorbesti cat mai pe scurt, la un nivel incat sa nu deranjezi pe altii, nu-ti etalezi figurile si nici cunoasterea deplina. cum ar fi daca un medic ar sta la discutii interminabile pe strada cu un necunoscut, si si-ar arata cunostintele avansate fata de o speta data? dar e frumos sa raspunzi cuiva clar si precis daca cunosti domeniul in care este incadrata discutia!

cand ai un ton neadecvat, vobesti mult, tare si prost, sigur ai o problema!

| ReddY25 a răspuns:

Beau apă

| timidu89 a răspuns:

Buna! Martorii lui Iehova te referi? Eu sunt crestin-ortodox, unii umbla cu pliante sau inceqarca sa te faci sa iti schimbi religia... Pot sa faca ce vor atata vreme cat nu ma deranjeaza cu nimic personal. Eu nu ma pocaiesc pentru nimic in lume.

| EliLeli a răspuns:

Eu nu inteleg ce legatura are practicanta aia cu mintea mea.
Eu evit oameni de genul. In felul asta mintea mea e calma instant. Asta e "detox-ul" mintii mele: nu am de-a face cu idioti. Si daca sunt familie si nu prea am incotro, nu ma angajez in discutii cu ei. Spun mereu "super!" si plec sa fac altceva. Probabil au ajuns cumva la impresia ca sunt vreun fel de proasta, fara idei, dar e mai bine pentru mine asa.

| CyberDune28 a răspuns:

Https://www.dropbox.com/......085655.png

de la un joc. Cred ca o folosesc soldatii