| StrongHeart a întrebat:

Ce parere aveti de Alan Watts?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bun băiat!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Place.

| Teffan a răspuns:

I-am citit cartea "Calea Zen". Bine documentata și, mi se pare, prima carte de popularizare a Zenului în Occident. Allan Watts reprezinta o buna introducere în gândirea orientala cu care eram deja familiarizat, studiind hindusimul.Il recomand.
De asemenea, de la el am aflat pentru prima data de Taoism.
M-a interesat "Calea Zen" deoarece conține numeroase referințe istorice. Am ascultat puține discursuri pe Youtube.

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Daca esti pasionat/a despre univers si existenta ta in general iti recomand cu caldura lecturile lui de pe Yt. La el gasesti tot ce ai nevoie despre buddism si zen. Mie imi place la Mr. Watts felul in care explica aceste fenomene, il ascult ca pe un tata.