| CokoStar a întrebat:

Ce părere aveţi despre cărţile lui Mircea Eliade?

Răspuns Câştigător
| candygirl a răspuns:

Sunt foarte frumoase daca le intelegi. si au legatura unele cu altele. daca citesti una dintre ele si nu intelegi ceva, mai citeste si altele si o sa te prinzi in cele din urmahee hee.

10 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Booooring

| Kazimir a răspuns:

De la el nu`mi place decat La tiganci care de fapt e o experienta psihedelica de`a lui cu mescalina. O adevarata opera de arta
a da si are publicate mai multe eseuri despre neoshamansim care pe mine ma inspira

| Infernia a răspuns:

O parere buna. Sunt frumoase cartile lui

| Marius151 a răspuns:

Mie imi place Maitreyi

| Lannister a răspuns:

Maitreyi mi-a placut cat de cat ca si poveste de dragoste, dar La tiganci si alte cateva opere nu mi-au placut mai deloc.

| happycolour a răspuns:

Mie una mi-au palcut foarte mult! Eu zic ca merita sa le citesti, cel putin pentru cultura ta generala. Mi-au placut: Nunta in cer(superba!), Romanul adolescentului miop, Maytrei, Sarpele, Domnisoara Christinabig grin

| Insomnii a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa citesti Romanul adolescentului miop, este foarte interesant sa vezi cum gandea un baiat de 13-20 de ani si este si pentru cultura ta generala.o sa-ti prinda bine pe viitor, mai ales ca intr-a 9 veti face anumite texte scrise de Eliade.
sper ca te-am ajutat. happy
fundita? puppy dog eyes

| mybutterfly a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut Romanul Adolescentului Miop si Maitreyi ti le recomand sa le citesti kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi dau cu parerea despre toti maimutoii.

| NutellaGirl a răspuns:

Is ff naspa big grin