| cubuzunarulgol a întrebat:

Ce reprezintă pentru tine centrul universului?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Familia.

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai daca universul este infinit mai exista centru?

| Vizitiul a răspuns:

Totul ce ma face sa fiu un "tot".

| Vizitiul a răspuns:

Hombre- Imi imaginez Universul pentru ca nu-l pot "cuprinde". Cine ma poate opri sa-mi imaginez si centrul sau?

April
| April a răspuns:

La mine acest centru este "umblator":candva a fost un barbat, acum este un copil.Si,dupa cum se petrec lucrurile, inevitabil voi ramane curand fara centru; si abia atunci voi afla ceea ce stiu si acum :ca centrul universului EU insami sunt.

| mihaibrasov a răspuns:

Nimic.

| Razvan a răspuns:

E cam dificil sa stabilesti centrul Universului pentru ca el e in continua expansiune.Pentru mine centrul universului este reprezentat de modul de gandire al oamenilor. E foarte intresantthinking

| Nicoleta a răspuns:

Cred ca pentru fiecare om, centrul universului este propria persoana, apoi tot ce e in jur.

| profudereligie a răspuns:

O întoarcere în timp cu vreo 14 miliarde de ani, la momentul big bangului, adică naşterea universului.

| Aero a răspuns:

Centrul Universului... din ce punct de vedere? sacru sau profan?

| Aero a răspuns:

Sacru: casa mea e centrul Universului(prin extensie si familia), nu doar eu, toata casa! big grin
Profan: Nu exista. Din aceasta perspectiva Universul e intr-adevar in continua expansiune. Pe varianta Sacru "se merge" mai mult, dupa cum se observa si din raspunsurile celorlalti.

| cristianorudi7 a răspuns:

Soarele

| cristianorudi7 a răspuns:

Steaua rosie adica soarele

| LNK a răspuns:

Eu.laughing
Glumesc. Tot ce ma face fericita : familia, prietenii etc.

| cubuzunarulgol explică:

@Aero: Cum vrei tu. Poţi să-ţi expui concepţiile din ambele puncte de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.EU sunt centrul universului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centrul Universului este Iubirea. Nu iubirea dintre un barbat şi o femeie, deşi este inclusă şi aceasta. Iubirea pentru tot şi toate câte sunt pe lume, amestecată cu milă şi cu bunătate.