| emotivegirl a întrebat:

Ce romane interesante de dragoste imi puteti recomanda?(de dorit din literatura universala)

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

Dragoste in vremea holerei-Gabriel Garcia Marquez
Brida-Paulo Coelho
Draga John-Nicholas Sparks
Alchimia dorintei-Tarun J. Tejpal
De ce iubim femeile-Mircea Cartarescu
Dilema-Sandra Brown
Dragostea dureaza trei ani-Frederic Beigbeder
Exclusiv-Sandra Brown
Femeia care asteapta-Andrei Makine

6 răspunsuri:
| Cori_7775 a răspuns:

Ai putea citi: Rebecca de Daphne du Maurier;
Jacqueline Monsigny, de aceasta autoare ai putea citi: Floris dragostea mea, Floris cavaler de Petersburg, Frumoasa din luiziana si Amantii de pe Misisipi. Asa sunt in ordine aceste carti eu asa le-am citit, deoarece au legatura intre ele. Emile Zola: Visul, La paradisul femeilor. Ai mai putea citi Tess D'urbervile de Tomas Hardy. Sandra Brown: Imaginea din oglinda, Texas lucky, Secrete bine pazite; Mihail Drumes: Invitatie la vals si Scrisoarea de dragoste. Panza de paianjen de Cela Serghey. Sper sa iti fie de folos recomandarile mele. Daca mai ai nevoie anunta-ma si iti mai pot sugera sialte carti.

| ℬaby a răspuns:

Buna!
PareRea mea Ar Fi Sa CitesTi :"MayTrey:X" DE Mircea Eliade!
Exemple:[Altele]. Scz sunt Noua Si nu Stiu aSa multesad.:*

Adam Si Eva

Love Story

Lorelei

Raspunsurile Sper sa-ti Fie DE ajuToR!:* As dori si eu o funditawhistling...Doar daca te lasa inima.sunt nouasmug:*. PUp!:*

| ToXicLoVe_2464 a răspuns:

Hi:*

"Memoriile unei gheise", cartea mea preferata, ti-o recomandwinking

Pusy:*

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Rosu si negru.
Dama cu camelii.
Jurnalul unei femei adultere.
Dragostea in vremea holerei.
Pe aripile vantului.
Imi dai fundita te rog?batting eyelashes

| d3yutza_8705 a răspuns:

Iti recomand cu placere cartea maitreyi de mircea eliade...este o poveste de dragoste foarte frumoasa si captivanta. sper ca te-am ajutat cat de cat:*

| cristti a răspuns:

Jokay mor-omul de aur