| Yee a întrebat:

Ce s-ar intampla daca nu ar exista planeta Jupiter?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Treaba asta ar afecta destul de tare sistemul solar dar nu am idee daca poate prezice cineva exact cum. Din cauza ca jupiter este ce mai mare planeta este un magnet de asteroizi si comete, fara jupiter cine stie cate ar ajunge pe directia noastra.

In plus la marimea aia jupiter probabil afecteaza si orbitele altor planete deci disparitia le-ar afecta si pe ele dar asta s-ar intampla in mult timp.

Problema noastra cea mai mare o sa fie cu posibilele chestii care vor zbura spre pamant + ca nu stiu ce se va intampla cu cele peste 50 de luni ale lui jupiter.

7 răspunsuri:
| szasa43 a răspuns:

Nu ar mai aparea in horoscop

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca Saturn, Uranus, Neptun si Pluto ar veni mai aproape de soare.

| gabicoo a răspuns:

Nu am exista si noi!

| Alexandru250201 a răspuns:

O planeta in minus in Sistemul Solar

| Sofer a răspuns:

Uite ca inca exista.

| mihaivvv a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu are nicio legatura