| Suzanaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Exista viata pe Jupiter?

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cat se poate de laconic iti spun: Nu.

| Purec a răspuns:

Exista

| RAY a răspuns:

Nu

| RAY a răspuns:

Uramreste documentarul asta http://istoria-lumii.ucoz.com/......tele_2/144

jupiterul este o planeta frumoasa

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

HEHE. Daca u vizitator ar "pasi" pe acea planeta, ar fi zdrobit d eforta gravitationala.

Mda... practic nu exista.

Atmosfera si-a pastrat hidrogenul ( datorita marii sale gravitatii), totodata continand apa, metan si amoniac. In urma experimentelor, s-a putut observa cum prin amestecarea acestor gaze si energizate de (,) descarcarile electrice produc cantitati impresionante de aminoacizi.

| Exilee a răspuns (pentru Exilee):

Iar aminoacizii sunt "caramizile moleculare" din care este formata materia vie.

| RAY a răspuns (pentru Exilee):

Problema e ca nu ar avea unde pasi jupiter este o planeta gazoasa, totusi urmareste linkul postat de mine am planete, stele etc toate din sistemul solar de altele stim cam putin stiai ca inainte 95 nu se stia ca exista planete in afara sistemului solar, este incredibila descoperirea primei planete

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

O sa stau o perioada de timp pe istoria lumii. Frumoase filme.

| sublime89 a răspuns:

Erau mai demult niste ipoteze cum ca ar putea exista viata in atmosfera lui Jupiter. Teoretic ar fi fost posibil, dar practic sunt sanse infime sa existe.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu,cu siguranta NU.

| Naяutσ a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Daca vrei sa te informezi cu privire la ea, uite aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Jupiter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Dumniezău a răspuns:

Jupiter este o planeta gazoasa.Nu exista viata pe ea.

| DiannaaMiha a răspuns:

Pe Jupiter nu va exista niciodata viata, deoarece nu este o planeta terestra cum e pamantul sau Marte, Jupiter e o planeta gazoasa, are o compozitie asemanatoare cu a Soarelui. Pur si simplu nu poti nici macar sa aterizezi pe Jupiter.

| alincool22 a răspuns:

Nu