| DDCC a întrebat:

Ce ştiţi în legătură cu psihologia? Poţi să te tratezi de socio-fobie fără să mergi la un psiholog? Odată cu trecerea anilor poate dispărea sau se poate agrava? Voi aveţi astfel de probleme? Ce faceţi în astfel de cazuri?

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Sociofobia are mai multe tipologii de fobii sociale
psihologia online este extrem de eficienta in combaterea acestei afectiuni si scapi de a privi un psihoterapeut in ochi

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sociofobia, din cate stiu eu, se asociaza unor tulburari care tin de domeniul psihiatric. Ti-as sugera sa apelezi la un psihiatru--- el este cel mai in masura sa-ti dea un diagnostic precis, indrumare catre o terapie sau alta.
Numai bine!

| Delicacy a răspuns:

E ca şi cum ai întreba dacă poţi să te tratezi de TBC fără să mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ambitie si curaj, se poate rezolva.