| ღHinataღ a întrebat:

Ce sunt visurile? O difinitie din suflet, nu din dictionar.

12 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Mereu port in suflet un dictionar laughing
Din vise nu se traiestewinking

| Musique a răspuns:

Imaginația ta sau lucrurile pentru care lupți.
Baftă!

| RAY a răspuns:

Creierul lucreaza asa fi atent
gandeste ca ai un puzzele gol, cu fiecare piesa construiesti ceva exact asa e creierul cu experientele noastre el creaza vise mai multe puzzelurii diferte

| OOOLEOOO a răspuns:

O proiectie a viitorului.
O alta realitate la fel de reala precum cea fizica.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Visuri"? Poate voiai sa zici "vise".

O realitate virtuala, creata de subconstient pentru a ne distrage complet de la ceea ce se intampla in jurul nostru, astfel, oferind sansa organismului sa se odihneasca si sa-si recapete puterile.

| Public22 a răspuns:

Visurile sunt dorintele cele mai mari pe care le ai in viata si astepti sa se implineasca intr-un viitor apropiat.

| Peaches a răspuns:

Visele sunt dorinte pentru viitor, chestii pe care le vrei cu adevarat.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| Buutu a răspuns:

Visele sunt locul unde putem avea tot ce dorim,locul un putem retrăi momente fericite,triste cateodată schimbăm finalul nefericit cu unul care să ne bucure,atunci bucuroși ne trezim și ne dăm seama că a fost doar un vis. sad
Frica,nesiguranța de sine,interiorizarea provoacă coșmarurile, care fară să ne dăm seama sunt pentru a ne stimula să trecem peste aceste stări, dar de multe ori nu fac decât ca stările să devină mai profunde.
În vis putem găsi rezolvarea unei probleme, situații despre care nu credem ca au așa ceva.
Părerea mea e visul și subconștientul lucrează împreună pentru a ne ajuta să facem față situațiilor dificile, stresului și nesiguranței de sine!

Asta e părerea mea sinceră, dar curiozitatea mă îndeamnă să întreb care este părerea ta?

| Rŏllшау a răspuns:

Cand visam,omul se atașează de o alta lume și evadează din lumea reala,unde totul e o fantezie și uneori fie ca ne place sau nu, noi tot visam acel lucru, dar câteodată regretam ca s-a terminat visul fiindcă era un moment plăcut sau o împlinire care ne satisface emoțional, o împlinire pe care nu o puteam avea în viata reala sad.Unu sincer mi sa întâmplat, tuturora ni se întâmpla.
Vise plăcute la noapte happywinking.

| Meптαʟıтч a răspuns:

Visuri = dorinţe, aspiraţii, idealuri
Vise = irealitate

Deci sigur te refereai la primul cuvânt?

| MoltenMoon a răspuns:

Te referi la aspiratii daca spui ''visuri''. Modifica intrebarea si scrie vise in loc de visuri daca te referi la ''chestiile'' din timpul somnului...

| Iulianavaintreaba a răspuns:

Un vis este "o lume" unde fugi de realitate.