| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Ce tara nu duce lipsă de medici?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Până în 2015, SUA vor avea nevoie de aproape 63.000 de medici pentru a oferi o îngrijire adecvată pacienţilor. Până în 2025, această cifră va fi mai mult decât dublă, conform unei analize realiate de Association of American Medical Colleges.

fugi in usa

| T0T a răspuns:

Vestul Europei sau în general oamenii care nu își bat joc de ei prin salarii și condiții mizere.

| Nemessys a răspuns:

America.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Botswana; se plateste in moneda forte. laughing

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu stiu daca se poate zice ca nu duc lipsa, mereu este nevoie de mai multi medici, mereu sunt ceva localitati mici unde nu sunt toate posturile ocupate. Probabil ca nordul Europei e cel mai aproape de a nu duce lipsa de medici. Tari cu populatie mica, unde emigreaza foarte multe persoane, deci prin urmare, posibil sa aiba destui medici.