| syme a întrebat:

Ce te bucură cu adevărat? Care sunt sursele tale de satisfacție?

Răspuns Câştigător
| Duhovnicul a răspuns:

Ma bucur cand vad un film bun, cand citesc o carte interesanta, cand ma uit la un sport sau un documentar bun, cand savurez o bere rece intr-o zi torida dupa ce am petrecut-o la lucru, ma bucur cand tin mana persoanei iubite, ma bucur cand mirosul de ploaie cazuta pe praful de jos imi "inunda" narile, cand stiu ca am ajutat pe un om sa isi gaseasca ceva sau l-am facut sa zambeasca si sa uite de griji, cand vorbesc la telefon cu un prieten din strainatate pe care nu l-am mai vazut de mult, cand stau cu prietenii mei, cand ma plimb prin parcul botanic si cuget asupra vietii si cate si mai cate happy Dar pe tine?

18 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Syme,

Sunt fericită că, am familia ce mă iubeşte... Iar ca sursă de satisfacţie, mă bucur de sănătate. happy
Cât despre amici, îi consider pe toţi.

Dar pe tine, dragă syme, ce te bucură cu adevărat/care e sursa ta de satisfacţie?

Aproposhappy, Hristos a Înviat!

| AvalohAlyn a răspuns:

Faptul ca am o familie care ma iubeste, faptul ca exista Dumnezeu si pot sa-I descopar tainele, faptul ca viata este frumoasa si faptul ca am stiut sa ating fericirea si sa ma bucur de ea uitand raul din urma. Dar am atins doar o picatura de fericire.

| Bacemi a răspuns:

Ma bucur cand intalnesc persoane demne. Prietenii ma fac sa ma simt fericit chiar si in acele momente mai grele.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Horticultura si gradinaritul, animalele mele de companie, prietenii, TPU...

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Drumul cu trenul, cu masina spre o oarecare destinatie. Cerul din afara orasului. Sa ascult muzica noaptea pe liniste. Picaturile de ploaie pe acoperis.

| SweetCandy a răspuns:

Sinceritatea, bunul simt, adevaraul, prietenii, familia, iubitul

| RainDrop a răspuns:

Inafar de familie, si prieteni, muzica.

Răspuns utilizator avertizat
| monyk a răspuns:

Buna, pe mine ma bucura cu adevarat familia mea, prietenii, cei dragi...prietenul meu care ma face foarte fericita.Eu nu imi doresc prea multe, vreau doar sa fiu sanatoasa, sa fiu iubita si fericita; sa fie familia mea bine si cei pe care ii iubesc.Ma bucura cu adevarat toti cei care ma fac sa zambesc, toti cei care imi dau putere si ma incurajeaza in momentele dificile din viata mea!

| MoreTime a răspuns:

Prima sursa primordiala de bucurie/pozitivism e dragostea dupa care bucuria pe care o ai dupa ce ai facut un bine.
Pe mine ma bucura faptul ca iubesc, satisfactia o gasesc in faptul ca si iubita ma iubeste, si asta este un lucru foarte frumos pe care daca esti sigur te simti mult mai bine. E frumos sa iubesti si sa fii iubitbig grin
In rest legat de viata materiala gasesc ceva foarte interesant in mersul cu bicicleta/motocicleta/scuterul si in teatru...

| campanario a răspuns:

In primul rand ma bucur pentru familia mea pentru ca multumesc lui Dumnezeu sunt bine, sanatosi.Ma bucur cand fac ceva cu suflet, si dupa aceea sunt mandra de realizarile mele, ma bucur cand am pe cineva langa mine care sa ma aprecieze in tot ce fac, ma bucur cand vad ca oamenii din jurul meu sunt fericiti si ma bucur si mai tare cand ii vad ca eu sunt acea care le'am adus un zambet pe buze, o linistire. Dar pe tine ce te bucura cu adevarat?

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Timpul petrecut cu familia si cu prietenii.happy Ma simt minunat cand totul merge bine, cand ma inteleg cu cei dragi si cand radem impreuna.
Ma bucura si momentele in care pot purta o discutie interesanta cu cineva, un schimb de amintiri si experiente, ma bucura calatoriile si ...vacantele.tongue (still a kid.big grintongue)

| just|breathe a răspuns:

Ma bucura cu adevarat ceeace nu am sau ceeace dobandesc foarte rar sau foarte greu.In viata mea cel mai important lucru este MUZICA. Fara ea chiar nu as putea sa traiesc.

| annie_9752 a răspuns:

Ce ma bucura? Sa stau langa oamenii cu suflet, sa fiu aranjata(nu mai sunt de 2 saptamani, am varicela...inca putin si scap), sa vad persoane fericite, sa fiu eu insami fericita si, cu siguranta, multe altele.Sursele mele de satisfactie? hmm...de la bunatate incep toate! Bunatatea in SINE imi ofera satisfactie indiferent de situatie!

O zi buna!

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Ma bucur ca am niste parinti de ma iubesc happy, ma bucur ca am prietenii alaturi de mine la greu si la bine happy, ma bucur ca traiesc pe aceasta lume happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatatea, munca, si prezenta lui Dumnezeu in toata creatia sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe ma bucura: primavara, ploaia, picioarele mele goale in iarba, cerul in apropierea furtunii, spectacolul lumii, oamenii, dar satisfactie adevarata, exaltare, fericire imi aduce iubirea pe care o pot oferi si de care sunt incredibil de capabila.

| notorious a răspuns:

Sexu cu brunetele, bine nu zic ca blondele nu sunt bune dar brunetele stiu sa faca si oral printre altele laughing) in rest pana mea ...cam atat! da-mi fundita syme ca iti dau una de zici ca te-o palit troleu