| onuta a întrebat:

Ce vi se pare mai greu: sa iertati sau sa fiti iertati?

37 răspunsuri:
| Alexa_3478 a răspuns:

Mai greu este sa ierti. Chiar daca zici "te iert" in suflet tot mai e ceva... si cu acea persoana nu o sa mai ai aceeasi incredere pe care o aveai odata!

| uite aici a răspuns:

Sa ierti pe altcineva e greu. Nu mi se pare ca e greu sa fii iertat, nu faci nimic altceva decat sa iti ceri scuze. Pt cel ce iarta e dificil, doar el trebuie sa accepte greseala celuilalt.

| Conquiztadorul Anonim a răspuns:

Sa fiu iertat!

| Cristinica_5510 a răspuns:

Sa fiu iertata. sa iert pot dar cealalta persoana nu stiu daca ma mai poate ierta

| november a răspuns:

Daca vrei sa traiesti in pace, in lumina, in armonie, mai bine ierti pe toata lumea. fiecare dintre noi greseste, chiar daca o greseala pare mai mare ca cealalta tot greseala se numeste. daca ierti primesti dragoste in tine

| eu_2231 a răspuns:

Este mai greu sa ierti.Atunci cank te dezamageste o persoana spui ca n-o vei mai ieta niciodata, ca nu te mai gandesti la ea, dar astea sunt doar vorbe pentru ca intr-adevar in adancul sufletului tau e cu totul distinct, intr-adevar te gandesti mereu la ea si ai vrea sa o ierti, ti-ai dori asta; numai ca increderea ta e pe muchie de cutit.