| Ana_6509 a întrebat:

Mai stiti sa iubiti, sa zambiti, sa iertati, sa spuneti,, imi pare rau"?happy

Răspuns Câştigător
| r8driver a răspuns:

Daca persoana merita...

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mai stiu sa iubesc, sa zambesc, sa iert, sa spun imi pare rau. Dar totusi...

Daca cineva nu stie sa ma iubeasca nu pot sa il iert

Daca cineva nu imi zambeste nu mai stiu sa iubesc

Daca cineva nu stie sa ma ierte nici putere sa zic imi pare rau nu mai am

| Razvan a răspuns:

De zambit, da.Insa de iertat cam greu, nu stiu de ce.Sunt o fire destul de orgolioasa care cu greu admite ca suntem oamenii cu toti si mai gresim.Stiu,e rausad. Incerc sa ma schimb. E o promisiune pe care mi-am facut-o mie pentru noul anhee hee

| Barajag a răspuns:

Atata timp cat sunt iubita si respectata, stiu sa zambesc, iert si iubesc la randul meu, daca supar pe cineva si stiu ca niciodata nu o fac cu intentie spun"imi pare rau"...problema e ca daca iti face tie cineva rau, de iertat poti ierta, dar nu si poti uitahappy

| JeSa a răspuns:

Buna! categoric DA!, alla fine suntem cu totii oameni(gresim, etc.)!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dalove struckBineintelesbig grinbig grin

lolita
| lolita a răspuns:

Cam greu imi inghit mandria si-mi cer iertare, dar stiu ca pot pierde mult daca nu o fac.

| remus a răspuns:

Asa ceva greu se uita mai mult daca esti sentimental, este foarte placut sa simti ca ai fost iertat si inteles, santem oamenii, pe acest pamant traim numai odata!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Macar de as avea pe cine iubi, sa vada cat pot. Si de iertat, iert mereu...

| xibalba a răspuns:

Da, toti stiu, numai ca se ascund dupa o masca inexpresiva si vor sa para duri.

| Silvia a răspuns:

Da, mereu.happy

| Orannginna a răspuns:

Sa iubesc pot sa invat, de zambit... o fac mereu, iert daca pot trece peste si spun "imi pare rau" ori de cate ori gresesc. happy

| ing. a răspuns:

Stiu si sa iubesc, si sa zambesc si sa iert si sa spun imi pare rau.
Fiecare are momentul sauwinking!

| Chocolate a răspuns:

Cea mai fumoasa intrebare pusa...happy, din pacate eu nu mai stiu sa zambesc, sa iubesc...sa iert cum o faceam inainte si zic imi pare rau foarte greusad, m-am schimb at in rau radical si nu stiu cum sa imi revinsad.

| Jonsdottir a răspuns:

Atunci cand trebuiewinking

| User a răspuns:

Neah.

| alex2009 a răspuns:

Teoretic este foarte usor. dar cand trebuie sa le aplici iti este foarte greu. dar de la alti am observat ca avem pretentie

| Lora_6439 a răspuns:

Acestea mi se par cele mai usoare lucruri, mai ales ca eu sunt o persoana care permite multe si care nu poate sta suparata. Si cand sunt trista imi gasesc puteri pentru a putea zambi. happy

| Babushka a răspuns:

Da pe toate le fac altfel viata n-ar mai fi asa frumoasa!

| OnWeed a răspuns:

Cu zambitul si iertatul ma descurc, sa spun "imi pare rau". doar cand e ceva mai serios dar cu iubitul. debea acum invat.

| wonderbra a răspuns:

Da.Cu timpul am invatat asta!

| roccomato a răspuns:

De iertat stiu sa iert, pentru ca iert tot mai mereu, cu dragosrea nu stiu am pierdut increderea in oameni de zambit cam raz, desi am fost o persoana zambareata tot timpu, dar astai viata.

| any_1988 a răspuns:

Da!
Cand incetez sa mai fiu incapatanata si realizez ca persoanele de langa mine merita sa le spun asta.

| th3mirr0r a răspuns:

Eu unu, da happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate la momentul potrivithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asta nu se uitahappyin cel mai rau caz iti impui tu sa nu le mai faci. Iar faza cu ''imi pare rau'' eu mereu spun at. cand gresesc dar din pacate nu toti o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte greu sa stii sa zambesti, sa stii sa ierti si sa stii sa iubesti daca celalalt nu stie sa spuna :imi pare rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai stiu! e insasi esenta vietii mele :daca dragoste nu e nimic nu e! Si a ierta e ceva nobil mai ales pe cei mai mari dusmani ai tai, si chiar sa-ti ceri iertare chiar daca nu tu ai gresit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai si cu dragostea asta.Eu nu pot iubi decit daca si numai daca...Adica, daca la majoritatea de aici, e conditionata dragostea de ce as fi eu mai cu mot? Eteee...De ce, pe linga toate astea, n-ai intrebat si daca putem uita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De iubit, mă amăgesc că niubesc, de zâmbit, zâmbesc atunci când pot şi când trebuie, de iertat, încerc, "îmi pare rău" orgoliul meu de milioane nu mă lasă să o fac dar găsesc puterea să îl înving. Atâta timp cât şi mie mi se adreseaza iubire, zâmbee, atâta timp cât sunt iertată şi persoanele care mi-au greşit se simt rău, atunci mă simt datoare să ofer în schimb acelaşi lucru.De ştiut şi de încercat toată lumea poate, dar de vrut mai puţini happy

Mult succes, şi zi de zi să ai o zi bună, cu fiecare zi, viaţa ta să fie mai frumnoasă