| daniela17 a întrebat:

Ce ziceti despre blesteme sunt adevarate? se chiar prind?

Răspuns Câştigător
| alma a răspuns:

Nu cred in blesteme, farmece, vrajitorii sau mai stiu eu ce, sunt simple vorbe care lasa amagite atatea persoane. Noapte buna

45 răspunsuri:
| Moneyandfame a răspuns:

Cele mai adevarate lucruri de pe aceasta planeta.Nu exista altceva mai real de atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! eu am urmat un curs pentru. asa ceva! daca vrei sa blestemi pe cineva spune-mi! de nu l-oi lasa in pielea goala sa ma blestemi la rindul tau!

| BUBULINA a răspuns:

Loll nu exista farmece, blesteme, superstiti, zodiac, astrologie

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu cred in ele.happySunt exact ca si superstitiile big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt adevarate, dar nu toate se implinesc... si eu am vazut cazuri in care persoana care a facut un rau cuiva a fost blestemata si a murit nu la mult timp dupa aceea.

| BUBULINA a răspuns:

Ex de blesteme
sa iti spargi capu
sa cazi
sa ai o soarta de caine...etc
sunt spuse foarte simplu din gura ta, a mea, a lui x, y, z, etc
chiar crezi ca se intampla asa ceva?laughing)
loll fara suparare dar in Mos Craciun crezi sau in Basescu?laughing)
ps vb la general la toti care cred in asemenea porcari
In concluzie nu se prind si nici nu se lipesclaughing

| adyth a răspuns:

Bazaconii

Niciodata sa nu'ti fie teama de prostiile astea happy
Ce te face sa crezi ca ala de langa tine poate, asa, deodata, sa-ti scrie tie soarta cum vrea el... daca tu nu poti face asta tongue
stii care e faza... familia mea e superstitioasa de fel, dar eu nu cred in prostiile astea, asa ca uite cum sta treaba...nu cred, nu mi s-a intamplat nimic rau... dar astia credulii totdeauna fac conexiuni dintr'astea, cand nu le merge bine si chiar dauneaza laughing frate, daca se intampla ceva.asta e. s-a intamplat ca asa a fost sa fie...asa ca... pune blestemele si prostiile undeva intr'o cutie, si arunca'le la cos happy
Si by the way, sa gandesti pozitiv chiar are influenta pozitiva asupra vietii

| adyth a răspuns:

Bazaconii

Niciodata sa nu'ti fie teama de prostiile astea happy
Ce te face sa crezi ca ala de langa tine poate , asa, deodata, sa'ti scrie tie soarta cum vrea el ...daca tu nu poti face asta tongue
stii care e faza...familia mea e superstitioasa de fel, dar eu nu cred in prostiile astea, asa ca uite cum sta treaba...nu cred, nu mi s'a intamplat nimic rau...dar astia credulii totdeauna fac conexiuni dintr'astea, cand nu le merge bine si chiar dauneaza laughing frate, daca se intampla ceva..asta e..s'a intamplat ca asa a fost sa fie...asa ca...pune blestemele si prostiile undeva intr'o cutie, si arunca'le la cos happy
Si by the way, sa gandesti pozitiv chiar are influenta pozitiva asupra vietii

| Ioana_2005 a răspuns:

Da.
Depinde de persoana daca le crede sau nu.
Dar nu uita k raul e pe pamant... e posibil orice happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blestemele parintilor catre copii se implinesc.asa ca feritiva sa va blestemati copii sau sai trimiteti laaa...stiti voi cine.nu va jucati, ca am trei exemple care va fac parul maciuca daca vi le povestesc.si nu din auzite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celelalte daca sunt indreptatite e posibil sa prinda dar daca nu stiu ca se intorcspre cel ce le-a lansat.

| adyth a răspuns:

Si revin cu ceva... Dumnezeu are grija de toate... normal k o persoana rea, plateste happy
asa ca...stii si tu de ce sa-ti si sa nu'ti fie frica tongue

| nustiucine a răspuns:

Nu sunt adevarate, nu se prind... se prinde decat frica ta de tinewinking

cami
| cami a răspuns:

De vreo 2 ani, un vecin il tot blesteama pe tata "sa-l vada in geam la loto", si na ca blestemu` tot nu si-a facut efectu` laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Cauta pe internet sa vezi cum chiar s-au adeverit niste blesteme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Viuvi a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca crezi in asa ceva ti se adeveresc, daca esti nepasator - care este si cazul meu - sunt simple vorbe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care este anonim si zice ca stie sa faca blesteme...Sa dea add la id. ul satanistu_93...Ma ameninta o tipa care tine foarte mult la mine...Ca daca nu incerc sa tin la ea imi face blesteme... te rog da add la id...chiar as avea nevoie de asa ceva... te implor da addbig grin...mersi mult

| Verdunkleten a răspuns:

Eh credeti ce vreti, va spun ca exista din propria-mi experienta. Am rugat un prieten care este gothic sa ii faca o vraja cuiva, acea persoana sa fie bolnava timp de 1 saptamana, sa ii fie foarte rau etc., dar dupa 1 saptamana. sa nu mai aiba nimic. Si problema e ca chiar a tinut. Mi-a picat fata cand am vazut astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in blesteme,,, chiar stiu pe cineva caruia i-au blestemat copilul...este real...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? acum cativa ani a venit o tiganca sa ii dau ceva de mancare.eram singura acasa si i-am zis ca nu am sa ii dau.inainte sa iasa mi-a zis:vai n-aveaua-i noroc.nu am bagat atunci de seama dar acum e altceva.nu am noroc deloc in dragoste(chiar deloc). la scoala oricat n-as stradui nimic nu imi iese bine si cam orice tine de noroc In perioada aia faceam handbal si imediat dupa faza cu tiganca m-am accidentat si nu am mai putut continua si mai multe lucruri marunte.Deja incep sa cred ca toate astea au o legatura cu ce a zis tiganca aia atunci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva si eu vreau sa blestem cea mai draga persoana a mea dar nu stiu cum stie cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt adevarate dar aduc ghinion mare daca nu faci ce ati spune blestemukl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Cred în posibilitaţi şi cred că există blesteme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU exista blesteme... rele se intampla tot timpul... dar daca te-a blestemat cineva tu ai tendinta sa asociezi raul cu blestemul si rezulta : vezi? blastemele? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai draga dany, hai sa stabilim niste probleme:1. nu poti numi BLESTEM cand spui cuiva "aleaga se prafu", pentru. ca daca nu VIZUALIZEZI fenomenul, nu are efect! spui doar niste vorbe! daca aceste cuvinte le asociezi si cu O VIZUALIZARE a modului si mai apelezi si la chestii care pot inmagazina informatii genetice despre persoana respectiva, situatia se complica putin! si-nVOODU SE APLICA {unghii, par, bucati de lenjerie, poze, etc} in general sunt predispusi cei care cred in asa ceva! intrebarea esentiala este: de ce biserica ortodoxa se foloseste de blesteme!? vezi MOLIFTELE SF. VASILE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred în blesteme sau în vrăjitori... Că şi eu m-am speriat cand am auzit şi m-i-a fost frică că m-am uitat la un film cu Blady Mary dar mi-am dat seama că e doar in mintea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am crezut in asa ceva dar dupa cate am vazut exista, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FRatilor vorbiti prostii ati citit Psaltirea vreodata?
iar cum zice mai jos "am facut cursuri pentru asa ceva " Asta chiar ca e banal
intrebatima daca vreti sa stii mai multe despre blesteme contact id gazduirewb1 "Si credeti-ma toti care cititi acest mesaj: BLESTEMELE RUGATIVA SA NU DATI PESTE ASA CEVA CA NU ESTE
videcare de boala sau pur si simplu te usuci pe picioare si astea cu cursuri nu exista asa ceva. sa faci cursuri pentru blesteme asta e o minciuna. deci mare grija de cei ce sunt cu capul in aer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat d cand l-am inselat p fostul a spus sa n-am deloc noroc in dragoste nu mai stiu daca am bagat d seama da s-a prins d atunci n-am deloc noroc nu pot avea relatzie serioasa tot timpul trebuie sa fie ceva cand sunt cu cineva deci cred in ele.am si eu o intrebare daca blestemi pe cineva fara sa stie ca e blestemat/a se prinde?big grin