| 12223456789 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste povesti despre vampiri adevarate...dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| BeBeAdE a răspuns:

Luati-le Banii sez 3 ep 29 - ConcursVersuri stupide, hituri romanestiCe face un rus daca isi uita cheile in BMW? Bataie intre pitipoance la mall
Fantoma unui vampir intors din morti ar da tarcoale unui sat din Serbia, semanand teroare printre locuitori.

Oamenii din Zarozje, un sat izolat de la granita cu Bosnia, au fost sfatuiti de autoritatile locale sa umble cu usturoiul in buzunar, sa puna cruci de lemn in incaperi si sa se inarmeze cu tarusi pentru a se apara de spiritul lui Sava Savanovic, un vampir la fel de celebru pentru Serbia cum este Dracula pentru romani, scrie Daily Mail.

"Oamenii sunt ingroziti, toata lumea stie legenda acestui vampir si ne temem sa nu se afle in cautarea cuiva. Suntem cu totii ingroziti", a spus Miodrag Vujetic.

Localnicii incearca acum sa atraga turistii fascinati de legendele cu vampiri, avand in vedere ca zona este una foarte saraca. Legendele cu vampiri sunt extrem de frecvente in tarile din Balcani, un exemplu fiind povestea lui Dracula, care a inceput sa atraga turisti in satele din Transilvania.

1 răspuns:
| Klaryssa a răspuns:

Pai din moment ce este cu vampiri nu poate fi adevarata confused