| Zazu a întrebat:

Ceea ce gandim negativ se poate trai pozitiv?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ştim să facem haz de necaz, atunci da.

Dacă ştim să zâmbim, când ne doare, să râdem, când suntem în căcat, de ce nu? Ceea ce gândim negativ Poate fi trăi pozitiv.

Dar nu şi dacă suntem negativisti (sau doar prea realişti) de felul nostru şi punem răul în faţă, nu şi dacă vedem mereu partea goală a paharului...

| baru a răspuns:

Sall. Nu.Sub nici o forma. Noi nadunam energia pozitiva. Suntem singurii raspunzatori de faptul ca o transformam. Asa gandim, asa traim. Pentru tine ca ai pus o asa intrebare, Cele mai frumoase lucruri in viata, nu pot fi vazute, nici atinse doar simtite in inima. Pa!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Zazu!
Citisem undeva ca gandirea negativa stimuleaza memoria.Cel care gandeste negativ va fi mult mai subiectiv decat o minte distrata si vesela.
Da pot avea ganduri negative si cu zambetul pe buze sa-i dau foc la masina sefului.Sau poate avea efecte benefice pe termen indelungat. Daca imi omor martorul ce vroia sa depuna marturie impotriva mea, se poate ca pe viitor sa fi fost o actiune chiar foarte buna pentru linistea mea.
Acum nu stiu ce inseamna pentru tine negativ, la mine gandurile negative se impleticesc adesea cu cele pozitive, rezultatul fiind ciudat pentru cei care ma asculta, pentru mine e ceva normal.

| Sclipiciii a răspuns:

Da mie mi s-a intamplat

| stelistu21 a răspuns:

Normal ca dahappy

| skinderz a răspuns:

Categoric nu... dar ca sa intelegi cum merge treaba poti citi The Secret