| ReDMaN12 a întrebat:

Cine a stricat lumea?

37 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Lumea "traieste"si,ca tot ce traieste,imbatrineste si moare,indiferent cum,ca se afla mincata de un cancer din interior, fie de alte "accidente"din exterior dar care, la scara planetara, va avea consecinte astronomice, inimaginabile noua.

| Dumnezău a răspuns:

Ca sa citez dintr-un mare clasic:

Dusmania, invidia, a-nrait toata lumea,
Dusmania, invidia, cand Doamne s-o termina?!

Clasicul este Copilul de Aur.

| mgtow a răspuns:

Omul se autodistruge, fumand, consumand alcool, etc. Cei de la putere parlamentarii ne conduc pe noi si fac mai mult rau chiar si in alte tari viata cetateanului aproape e un calvar din cauza ca s-a stabilit o criza inventata de politicieni, nu inteleg de ce dar asa cum a aparut pot sa o desfiinteze; faza e ca nu vor sa fie bine si vina o au politicienii din intreaga U.E.

| sabin89 a răspuns (pentru mgtow):

Si aia din America nu?

| mgtow a răspuns (pentru sabin89):

Peste tot exista minciuna si nu excludem America din tampenia crizei, daca ar fi sa fie asa si aia din parlament ar duce-o rau in viata.

| shadovv a răspuns:

Lumea e perfecta. Noi suntem stricati.

| Inferno a răspuns:

Cand spui lume te referi strict la o planeta amarata dintr-un sistem solar aflat pe un brat al galaxiei Calea Lactee printre miile de galaxii din univers?
Daca asta este lumea atunci omul e de vina, daca lumea se rezuma la mai mult decat o simpla planeta atunci nu omul este responsabil.

| WR104 a răspuns:

Banii si numai banii.
Intodeauna sunt de vina banii, ardei-ar focu'.

| 4b a răspuns:

Pacatul...

| totElodia a răspuns:

Noi, prin propria noastra influenta.

| paulpaul25 a răspuns:

Evolutia

| Wøodenpints a răspuns:

Eu.

| WhatheWow a răspuns:

Religiile!

| Analytical a răspuns (pentru WhatheWow):

Ateismul! Omul se autodistruge nepasator sau cu vointa. Tot ceea ce nu are viata omul a construit, si da-ti seama ceva bun sigur nu iasa, acolo unde isi baga omul mana. Ca mintea rar si-o mai folosesc, in special romanii.

| WhatheWow a răspuns (pentru Analytical):

Oops,chiar mi-ai lipsit sa stii! Dar Religia cine crezi ca a creat-o; nu tot Omul?

| Analytical a răspuns (pentru WhatheWow):

Religia da, credinta nu si nici pe Dumnezeu! so hun, game over.

| WhatheWow a răspuns (pentru Analytical):

Pai, si eu ce-am spus?!

| CristiSeeker a răspuns (pentru Analytical):

Imi pare rau, dar toate sunt concepte create de om. Si as dori sa imi dai macar cateva exemple in care ateismul a adus distrugere si haos in lume, caci eu iti pot da cateva in care religia a facut asta: sacrificii umane, cruciade, inchizitie, vanatoare de vrajitori/vrajitoare, omorarea in masa a pisicilor (lucru ce a condus la marea epidemie de ciuma din EM), tratarea membrilor unor rase ca sclavi, 9/11 si cu siguranta mai sunt destule exemple. Astept cu interes un raspuns.

| DarkBlood32 a răspuns:

J.B.winking

| Giuvaer a răspuns (pentru DarkBlood32):

Nu inteleg ce aveti cu el.ce ti-a facut personal omuletu ala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea evolueaza, nimeni n-a stricat-o asa a fost dintotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorinta de putere, interesele politice si economice cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea e frumoasa. Altii, stricati, nu o vad cum este si dramatizeaza.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Populatia planetei.

| vlad89c a răspuns:

Oamenii.

| Puffulets a răspuns:

Noilaughing

| CristiSeeker a răspuns:

Nimeni nu a "stricat lumea". Lumea nu e "stricata", lumea evolueaza, se modifica continuu (scuzati cacofonia) si se schimba. Poti sa tii pasul sau poti sa ramai in urma, e simplu.
Iar daca prin lume te referi simplu la oameni, poate ca sunt putini "defecti" unii dintre ei, iar vina le revine lor si doar lor pentru toleranta prea mare in fata unor aparate de indoctrinare si indobitocire in masa, precum religia sau astrologia. Sper ca te-am ajutat.

| TheTigerX a răspuns:

Oamenii prin pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| deyutza135 a răspuns:

Noi

| Cattuzu a răspuns:

Cei ca tinewinking

| TheEvilCat a răspuns:

S-a stricat singura...thinking

| Bababam a răspuns:

Democratia laughing

| LIVIU1992 a răspuns:

Noi oamenii, prin deciziile pe care le-am luat, le luam si le vom lua.

| Groze_Cristina_1998 a răspuns:

sadNoi cu inventiile noastrecryingasa stricam toata frumusetea si linistea care ne inconjoara :*

| Vidai7 a răspuns:

Prostia omeneasca.

| swaggiek a răspuns:

BASESCU!big grinbig grin