| anonim_4396 a întrebat:

Cine "controleaza" clima?

15 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Principala sursa de energie care controleaza clima terestra este radiatia solara.

| psiholoaga a răspuns:

La mine in casa, EU!

| Bacemi a răspuns:

Clima este determinata de pozitia pe glob, pentru ca in functie de aceasta pozitie apar unele influente ale unor factori. Relieful si vanturile sunt un exemplu de factori.

| Bacemi a răspuns:

@DanielBV, clima si vremea nu sunt unul si acelasi lucru. Sunt fenomene diferite.

Abh
| Abh a răspuns:

Voiculescu

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mos Craciun, de la polul nord.

| MisterKat a răspuns:

Masonii! Americanii!laughing Glumeam...
Cica americanii ar fi avut proiecte stiintifice de controlare a vremii...
Nu se stie nimic concret.
Ce stim clar, este faptul ca vremea e "controlata" de fenomenele din atmosfera, daca noi nu o protejam, avem de suferit...

| selef a răspuns:

Mult slavitul Soare.

| Gregory a răspuns:

Salut! Răspunsul la această întrebare este simplu şi logic:
DUMNEZEU, ca pe toate celelalte!

| dorinaugustin a răspuns:

Cine altul decat Dumnezeu? happy

| Nastasia a răspuns:

In acest moment, liderii diferitelor tari care discuta in cadrul Conferintei de la Copenhagahappy

| alexxaz a răspuns:

Nimeni, ea ne controleaza pe noi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reactiile din atmosfera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiscul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi prin tot ce face cu mediu ambiental