| tusha a întrebat:

Cine imi poate demonstra ca exista Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| OoOlivia a răspuns:

Asta depinde doar de tine.Aici nu e vorba de un film prostesc.hai ce credeti ca moare actorul principal? E vorba daca tu simti ca poti crede in Dumnezeu, si daca nu gasesteti o alta explcatie logica in ceea ce priveste existenta ta si faptul ca acum poti pune intrebari pe TPU. Dumnezeu nu inseamna logica, e ceva de nepatruns de mintea omeneasca si tocmai in asta consta credinta...a crede in ceva imposibil de crezut si ilogichappy

37 răspunsuri:
| elena999 a răspuns:

Iisus a existat, deci daca citesti despre el o sa-ti dai seama ca e fiul lui dumnezeu, iar asta inseamna ca exista.

| tusha explică:

Deci e vrajeala.nimeni nu imi poate demonstra

| foca_3903 a răspuns:

Vrei ce? sa iti demonstrez? simplu... eu sint dumnezeu acum crezi[ma rog sint doar o particica din El toti sintem stars dust(englezu' lu' mamalaughing]

| Th3GoDFaTh3r a răspuns:

Dar tu nu crezi in dumnezeu? pai uitate in jur ca fara dumnezeu n-ar mai fi existat nimic, dumnezeu a facut tot ce ne inconjoara. Mai treci pe la biserica un pic

| JohnnyDepp a răspuns:

Ma Dumnezeu exista doar in mintile voastre.Pamantul si tot ce vedeti in jur este creat de un BING-BANG.Aceasta teorie "Dumnezeu" a fost creata de oameni la putere pe vremea aceia ca sa ii pacaleasca pe oameni. Timpul a fost creat de om.Am vazut niste posturi mai jos cu ceva de genu "Isus a existat":O fi existat nu am nimic in potriva dar era un simplu om care era chinuit de oameni si atunci sau produs niste cutremure bla-bla-bla si aia au crezut ca are puteri supranaturale.O intrebare nu v-ati spus?:Finte din alte galaxi exista? Eu zic da dar nu sub forma care o arata uni in zilele noastre.Pe orce planeta unde exista apa exista si viata sub forma de molecule.Sa vedem pe 21 dec 2012 "sfarsitu" pe care l-au presis mayasi sa vedem daca e adevarat!

| JohnnyDepp a răspuns:

Stiu ca mai exista viata si pe alte planete cum ar fi sa aiba si aia un Dumnezeu si sa se intanleasca toti la o bere.Asa o fi?laughingEu tot cred ca lumea s-a format dintr-o mare stea care a explodat(Bing-Bang)big grin

| AnduuSweetyCandy a răspuns:

Noi nu_ti putem demonstra. Daca tu nu crezi e treaba ta.Eu stiu ca exista pentru ca s-a intamplat ceva.Dar nu are rost sa va spun ca ziceti ca este fals. Deci pa.

| pirA a răspuns:

Vezi dupa ce mori daca exista DUMNEZEU laughing