| tusha a întrebat:

Cine imi poate demonstra ca exista Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| OoOlivia a răspuns:

Asta depinde doar de tine.Aici nu e vorba de un film prostesc.hai ce credeti ca moare actorul principal? E vorba daca tu simti ca poti crede in Dumnezeu, si daca nu gasesteti o alta explcatie logica in ceea ce priveste existenta ta si faptul ca acum poti pune intrebari pe TPU. Dumnezeu nu inseamna logica, e ceva de nepatruns de mintea omeneasca si tocmai in asta consta credinta...a crede in ceva imposibil de crezut si ilogichappy

37 răspunsuri:
| tusha explică:

Deci e vrajeala.nimeni nu imi poate demonstra

| alexshobyx a răspuns:

@d2ny te rog verifica teoria Big Bang-ului, si/sau a Stringurilor sau /si Teoria M(toate cele 3 sunt posibile teze in formarea universului, cea cu cel mai mult credit fiind Big Bang), si daca vezi ca totul s-a format din nimic eu nu mai postez aiciwinking

| alexshobyx a răspuns:

@alantigergerid mai usor cu copy/pastewinking ca nu e o intrecere laughing incearca sa demonstrezi cu propriile cuvinte...sau esti unul din aia peste 55% care au picat bacul? smug

| alexshobyx a răspuns:

@VladSilviu, faci o MARE greseala.Biserica este doar o mica forma de manipulare/prostire a oamenilor.Adevaratii/presupusii conducatori "din umbra" ai lumii sunt illuminati, francmasonii, si sa nu credeti faza cu reptilienii, ca e minciuna (ca doar nu vin niste umanoizi cu cap de pu.a aa reptila si va papa tongue ), In concluzie, Dumnezeu nu poate exista, el ar trebui sa vie "zeitatea suprema", dar cititi Biblia... spune ceva ca doar cine il iubeste are voie in Rai (pai cum asa!?), si ca trebuie sa ducem nu stiu ce *** de viata sa nu pacatuim, etc.Nu vi se pare ca e cam "zgarcit" si iubitor de sine...parca seamana cu cineva. Cine stie ce ascunde Biblia, poate ca "in presupusa razvratire" al lui Lucifer, nu D-zeu a castigat, ajungand altcineva sa fie "D-zeu", si de aceea ar putea sa fie astazi atatea probleme.Dar hai sa recunoastem, nu putem sa dam vina pe fiinte FICTIVE pentru problemele noastre.IN concluzie nu exista D-zeu, altfel nu le-ar lasa niciodata la greu, si am duce-o ca-n puf, etc.Si nu ma luati ca destinul ni-l facem singuri ca sunt zeci de cre(t)(s)sini care ne tot spun ca destinul ni-l face "D-zeu". deci daca luam in calcul existenta lui D-zeu si Lucifer si vedem in ce ca.cat suntem parca a-ti fi de acord cu mine in acea ipoteza cu schimbarea "personalitatilor". Haideti ca daca mai am timp va mai explicwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem cum sa-ti demonstram fiindca nu exista!

| JohnnyDepp a răspuns:

Stiu ca mai exista viata si pe alte planete cum ar fi sa aiba si aia un Dumnezeu si sa se intanleasca toti la o bere.Asa o fi?laughingEu tot cred ca lumea s-a format dintr-o mare stea care a explodat(Bing-Bang)big grin

| PredatoR a răspuns:

Intreab-o pe mata, poate stie ea.