| Manutzzu a întrebat:

Cine stie niste experimente tari la fizica care sa nu fie greu de facut acasa.

Răspuns Câştigător
| Maniax a răspuns:

Ai nevoie de un balon o sticle de 0.5 de plastic
o bagi in apa fierbinte cu balonul pe gaura sticlei si o sa observi ceva. Funda?

3 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

Daca ai gheata uscata... o pui intr-o apa fierbinte si vezi ce se intampla... ca sa fie si mai distractiv torni sapun lichid in apabig grin o sa ai spuma ce se transforma direct in gaz

| deiutaza45 a răspuns:

Mie mi-a placut unu care se face foarte usor pui intr-un pahar apa plin( experimetul il faci deasupra ghiuveteilaughing) si deasupra inpahar pui o foaie si presezi bine dupa accea intorci paharul cu apa inauntr si apa nu va curge sper sa reusesti papa

| Ghitulescu007 a răspuns:

Pai ala cu lingura si cu un pahar de apa.In care introduci lingura si mai departe o sa descoperi daca`l faci.smugraised eyebrows