| Inferno a întrebat:

Cine sunt Anonymous?

Răspuns Câştigător
| iRaul a răspuns:

Anonymous este o "asociatie" protestanta impotriva ACTA, SOPA, PIPA, cine zice de ei ca sunt cretini, e un idiot, unul foarte mare care nu stie ce vorbeste si vede inainte ca si calu.
Sunt "hackeri" care protesteaza pentru un "internet liber", lupta impotriva ACTA, care pentru incalcarea dpreturiilor de autor la un video pe YouTube si pentru a downloada o melodie "gratuit" primesti ani de inchisoare.
Masca ce ii reprezinta pe ei este luata din filmul V for Vendetta, care este despre revolutie impotriva capitalismului.
Revenind la subiecta, Anonymous ii poti lua ca pe niste "revolutionari" ai internetului, ma mir ca nu ai auzit, faptele lor sunt destul de cunoscute, acum ceva saptamani, cand s-a legalizat ACTA intr'un stat in America, ei au spart serverele NASA, FBI si CIA.
Nu e cum a spus - bettibeaver - care vorbeste doar pentru o fundita.
Grupul Anonymous a felicitat Romania pentru lupta impotriva cenzurarii si inchiderii internetului si i'au felicitat si cand au iesit in strada impotriva lui Basescu acum putin timp.
Deocamdata faptele lor sunt bune, nu se stie ce va fi dupa.
Sper ca am ajutat.

2 răspunsuri:
| iRaul a răspuns:

Ti'am dat raspunsul la intrebarea la fel pusa ceva timp inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un grup de hackeri