| juniper a întrebat:

Credeti ca e posibil sa "sfidam" sa zic asa viteza luminii? Teoria Relativitatii lui Einstein zice ca daca parcurgem viteza luminii si "intrecem" putem traversa inapoi in timp. Exista si o"scurtatura", am vazut intr-un documentar ca daca se unesc 2 gauri negre, parca, atunci se creaza o gaura de vierme care te poate duce in timp mai repede. Ce CREDETI?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

K Teoria Relativitatii a lui Enstein este buna! teoretic sa o sfidam, poate insa practic...laughing nu!
daca mai sti de acel stralucit experiment al lor care a dat gres( si totusi exista posibilitatea de a se forma o gaura neagra) de fapt s-au stricat aparaturile lor thinking ma rog. uite vezi poate ca si acest experiment putea "sa contribuie" la distrugerea Pamantului.

4 răspunsuri:
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Sunt speculatii teoretice deocamdata. Sunt corecte matematic vorbind, dar aplicabilitatea practica este mult prea departe.

| andreutz a răspuns:

Oamenii saracii nu stiu cum sa faca sa reziste acceleratiei gravitationale la viteze de genul mach3 sau mach4 ( echivalentul a ~3800, respectiv ~5000 de km / h) si tu crezi ca se poate la viteza luminii care este de 300000km / secunda? chiar daca matematica aproba aceste calcule cu privire la mersul in timp calatorind cu viteza luminii (mai mult!), totusi anatomia le contrazice categoric...

| sufletel13 a răspuns:

Mai greu dar tehnologia va evolua din ce in ce mai mult si probabil vor reusibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, nebunatec mic, te uiti pe national geographic. E corect, dar mai citeste, vei gasi materiale excelente despre calatoria in universuri paralele. Succes