| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca omul este stapanul Pamantului sau ca este unul dintre miile de specii de animale(fiinte) care impart aceasta planeta?(scuzati-ma daca n-am pus intrebarea la categoria potrivita)?

Răspuns Câştigător
| princess_9789 a răspuns:

Poate ca stapanul Pamantului este prea mult spus: eu una nu pledez pentru religie, ci pentru stiinta. In acelasi timp ma gandesc ca nimic nu poate fi nascocit fara sa fie adevarat, fara sa aiba cea mai mica urma de adevar. In acelasi timp ma gandesc ca omul a ajuns foarte departe in urma investigatiilor pe care le-a facut pentru ca asta sta in firea umana: sa fie curios, sa investigheze, sase joace cu nescunosutul. Stiinta a evoluat foarte mult, numai pentru stiinta cred ca mi-as dori sa devin nemuritoare, sa vad ce se va intampla:-

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Normal ca noi suntem stăpânii. Ce specie mai știi tu cu atâta forță de distrugere și de creație? Prin rațiune suntem superiori. Tu chiar te pui pe picior de egalitate cu un câine?

| Skylar a răspuns:

Pai daca te uiti in jurul tau raspunul e dat.

| Malphas a răspuns:

Omul, ca fiinţă raţională ar trebui să poată fi numit "stăpân". Însă ce stăpân îşi distruge propriul teritoriu?