| Damon_8513 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? De ce?

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mori tu, ca d-asta nu mai poti dormi, fiindca nu stii cum si de ce stau eu pe ganduri. Asta este problema ta atat de grava? De ce nu lasi loc intrebarilor neidioate?

| FloriiHoran a răspuns:

Da.Pentru ca este atat de logic faptul ca el exista incat nu trebeb explicat.straight face O Doamne...ce intrebari stupide gen " Exista oare Dumnezeu?nerd" straight face Damn...straight face[scuze nu am vrut sa fiu rasutacioasa, doar mi-am exprimat raspunsulwinking]

| NuExist a răspuns:

NU cred pentru ca NU cred.

| from02hero100 a răspuns:

Da.Pentru ca el ne-a facut,a facut totul, si-a dat viata pentru noi, in fiecare zi ne ajuta, etc. Daca citesti Biblia o sa vezi cate a facut.Cel mai bine e sa fi pendicostal sau baptist. Daca crezi o sa traiesti vesnic si o sa-l ezi pe Dumnezeu in cer.Nu zic prosti de loc.

| Scarlett_2449 a răspuns:

straight face Citind raspunsurile de mai jos, mi-am dat seama cati idioti exista in lumea asta. Va rog sa ma scuzati, dar pe aceasta tema, nu ma pot abtine.
Nu am sa va dau raspuns, voua, decat: DA cred. Nu numai cred, sunt sigura de existenta lui. Mi-e frica de El si numai de El. Il iubesc, ascult si ma rusinez cand fac vreun pacat. Cum puteti sa fiti atat de nerecunoscatori tocmai Celui care va creeat. Ma gandesc mereu: Doamne, cum pot sa nu te iubesc daca mi-ai dat cea mai mare dovada de iubire existenta, si anume: faptul ca exist, faptul ca m-ai creeat?

| tybyshor4u a răspuns:

Daca as crede in Dumnezeu si El nu ar exista, nu as avea nimic de pierdut. Dar daca ar exista si eu nu as crede in El? happy