| yadora a întrebat:

Credeti in reincarnarea sufletelor dupa moarte? Argumentati.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ma pot pronunta DA sau NU..., pentru ca nu am argumente nici pentru DA nici pentru NU.
Inca studiez fenomenul...cu tot ceea ce presupune!
Pana la viata de dupa moarte... sper ca mai am timp de trait si, de asemenea sper sa inteleg mai intai care este scopul vietii, sau hmmmm, ar trebui sa mor ca sa aflu ceva, adevarul?
Asadar, inca studiez pe tema asta!

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand cred in reincarnare cand in iad rai... dar imi place sa cred in reincarnarea sufletului. Cred ca te-ai intrebat de ce nu te-ai nascut un om bogat poate ca ai vrut o viata simpla sau e un ciclu pe care nul poti schimba. Poate dumnezeu ne lasa sa ne reincarnam sau daca neam plictisit de viata sa ne ducem in ceruri si daca am pakkatuit sa stam o vreme in iad dupa aia trecem in rai sau poate daca am pacatuit stam o vreme in iad si ne reincarnam sau daca nu alegem daca vrem sa stam in rai sau sa ne reincarnam sau poate este asa cum spune lumea chiar daca in biblie se spunea despre reincarnarea sufletului pan in ani 500 si preoti au sters astea din biblie. Eo cred ca lea scos din biblie pentru ca sa nu facem pacate in conntinu stiind ca o sa ne reincarnam sau poate este cum spun uni iad rai mie miar place reincarnarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred!
S-a intamplat acum ceva timp sa rontai niste biscuiti speciali, si anume pesmetii pentru militari; Am avut o revelatie! A fost un flash, un amalgam de amintiri, si senzatia aceea de foarte cunoscut m-a napadit, mi-au dat lacrimile... Da, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om are 9 vieti, in fiecare viata nu e obligatoriu sa fi om. Pentru a afla la ce viata esti trebuie adunate toate numerele datei tale de nastere (exemplu : 1-12-1969; adunam - ziua, 1+2 - luna, 6+9 - anul [aveti grija, se aduna numai ultimele 2 cifre]1+1+2+6+9=19, 9+1=10, 1+0=1; asta inseamna ca esti la prima viata ^^, eu sunt la a 7-a, succes )aceste chestii le-am aflat de la un curs pe tema aceasta