| Adrian a întrebat:

Cu totii stim ca tehnologia avanseaza foarte repede.Care ar fi pentru voi apogeul tehnologiei?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Calatoriile in timp, teleportarea, nemurirea...

Apache
| Apache a răspuns:

Apogeul tehnologiei ar fi cand omul o sa renunte la trup, la instinctele animalice si o sa devina zeu!
.dar mai degraba asta ar fi apogeul mintii omului decat a tehnologiei facute de mana omului!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

O masina a timpului care sa ne duca pe toti in Epoca de piatra big grin
Asta ar fi mai degraba culmea tehnologiei...

| DorelSudoru a răspuns:

Hmm...viata artificiala si calatoria in timp

| MadnessCaffe a răspuns:

Apogeul tehnologiei?

Poate controlarea fiecarui lucru din univers exact asa cum vrem noi, nemurirea.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Hmmm.masinile zburatoare? si roboti pe strazi.

| caractere a răspuns:

Un wc din care sa iasa un robot sa ma stearga la popou.

| AlexSM86 a răspuns:

Teleportarea exacta oriunde in universul asta, si daca exista, si in cele paralele. happy

Răspuns utilizator avertizat
| TheSpecialOne a răspuns:

Apogeul tehnologiei nu va exista deoarece eu cred ca ne va conduce pe un drum gresit si ne vom sinucide...

| HaDeS_9190 a răspuns:

Sfarsitul.moartea.cum toate au un ciclu al vietii. Tehnologia se bazeaza pe munca oamenilor deci nu intreba care este apogeul tehnologiei ci al oamenilor.

| SkyFly a răspuns:

Salut!
Apogeul tehnologiei, e un lucru cert necunoscut. La fel cum acum sa nu zic 50, poate 100 de ani, strabunicii nostri nu se gandeau ca vor exista niste chestii cu butoane, fara fir, pe care noi le numim telefoane, asa nici noi nu putem stii ce se va inventa, pentru ca de acolo si verbul "a inventa", vine cu ceva nou, negandit.
Insa dincolo de toate astea, cred ca o masinarie care poate citi gandurile, desi stiu ca practic e imposibil, poate mai incolo. teoretic se va putea, si cum practica si teoria merg mana in mana.ma indoiesc ca va exista asa ceva vreodata.
O zi buna happy

Răspuns utilizator avertizat