| ionut_cristian a întrebat:

Cum as putea sa imi impun sa visez pe cineva anume. As putea face asta? Voi reusiti, cum?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Visele sunt creații autonome ale creierului. Sunt experți care duppă mult antrenament pot să controleze parțial un vis.

| Celcestietot a răspuns:

Eu când vreau asta, mă gândesc că vreau sa visez ceva până mă ia somnul și mai apoi visez ce mi-am propus.

| Digikey a răspuns:

Este suficient sa zici cu voce normala pe cine vrei sa visezi inainte sa adormi si subconstientul va executa ordinul.
Eu asa fac de exemplu cand vreau sa ma trezesc la o alta ora decat cea normala. Spun vreau sa ma trezesc maine la ora patru.Si ma trezesc fix cu un minut inainte sa sune alarma.
Acum nu stiu daca functioneaza la toata lumea, dar in cercul meu de prieteni este o chestie normala.
Sau poti ca ceri sa fii constient intr-un vis, si atunci o sa ti se spuna in vis ca visezi si ca te afli intr-un vis.

| DANNY1004 a răspuns:

Da, normal ca ai putea. Se numeste vis lucid. Poti gasi pe internet cum sa faci sa ai astfel de vise.