| olimpiaherra a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cum as putea sa rezist mai mult la revelion, voi ce fel reusiti?

Răspuns Câştigător
| fevrier a răspuns:

Goleşte nişte sticle de Coca-Cola sau Pepsi. laughing
La mine merge.

24 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cred ca te-ar putea ajuta sa rezisti mai mult pastiluta aia albastra, stii tu... smug

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bea o cafea, cola sau un energizant, bautura mai putina, distractie mai multa...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Bea o cafea in seara aia si simte'te cat mai bine, fara plictiseala ca iar adormi happy

lolita
| lolita a răspuns:

Daca sunt in companie buna rezist si doua zile laughing in general dorm ziua si beau cola sau cafea.

| waXonwaXoff a răspuns:

Te joci la calculator! nu te lasa jocurile sa dormi!

| antonia09 a răspuns:

Pentru a putea rezista in noaptea de Revelion eu de obicei dorm la pranz, cam 3-4 ore.

| Ana_6509 a răspuns:

Intrebarea ta nu prea are inteles dar daca te referi la cum sa nu adormi eu iti recomand sa dormi ziua apoi sa bei niste cafele iar daca distractia e in toi nu prea ai cum sa adormi.

| alecs871 a răspuns:

Sa rezisti mai mult la ce te referi? La bautura?hee hee
Pai de treaza ce naiba? Cati ani ai, cred ca dupa 12 ani poti sta linistit o noapte sa nu dormi si a doua zi sa dormi 4-5 ore. Acum depinde si de ambitie, eu unu pot sta cateva zile in care sa apuc sa dorm 2 ore maxim.
Chestia e ca daca simti un pic ca iti este somn, casti odata, te pui pe un scaun si e clar, o sa dormi acolo, cand simti ca iti vine un pic de somn stai in picioare, fa miscare sa il alungi (ii poti da un sut in fund chiarhee hee )

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Cola, pepsi, energizant, cafea.winking

| ady20hbk a răspuns:

Daca o sa te simti bine alaturi de ceilalti, iti spun eu ca timpul nu o sa conteze si reusesti sa stai mai mult treaza.Sa nu bei mult :d...:*:*

My blog : http://wolverine92.wordpress.com/

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai...cati ani ai de nu poti rezista? eu stau pana la 7 dimineata de cand aveam 5 ani pana acum.merg cu familia la prietenii nostri cei mai buni(asta am facut trecut si asta facem si anul asta), unde sta prietenul meu cel mai bun, punem muzicamdansam, tipam, la 12 fara 10 noapte mergem in centrul orasului pentru a vedea artifiiciile care ne ce trec in urmatorul an.ne intoarcem acasa la ei, bem ceva, noi, astia mai tinerei mergem cu sorcova, ne intoarcem, si distractia contiuna.eu una nusuport sa stau de revelion degeaba.trebuie sa fie disractia la culme(si ai putea dormi ziua ca seara sa stai mai mult, daca esti mai micuta)

| BuBuLyNa a răspuns:

Poi ca sa te distrezi si sa nu adormi fa-ti revelionul cu prieteni, povestitiva, mananca multa ciocolata si bea cafea daca poti si sigur nu vei adormi!kiss

| drumurile a răspuns:

Daca e distractie si companie placuta, bautura si muzica tare, bea si un energizant si vei rezista nici nu stii cand o sa treaca seara happy

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Ma las dusa de val. Prea multa distractie la mine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ce, tu stai acasă de revelion? Ieși afară, mergi prin baruri, cluburi, imposibil să adormi așa. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te joci la calculator!nu te lasa jocurile sa dormi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa bei cafea, pepsi, coca cola etc. Culcate cu o seara inainte devreme si ziua dormi un picbig grin sper ca am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer pana acum am baut 3-4 pahare de pepsi putina cafea sampanie. o-sa ma duc sa imi pun o ceasca de cafea fara zahar o beau la pc si dupa aia ma duc in sufragerie.am rezistat si sper sa mai rezist inca 4 ore chiar 5 da doamne.si e revelion 2012. ceasul e 2. 53 vreau sa stau pana la vreo 7-8 cand imi vin musafiri mai fioi si mai plini de energie. unde putem incinge putin mai mult admosfera.deci ma duc sa vad daca functioneaza ca cafeau si un pahar de pepssi. iar. tinand cont ca am doar 12 aniwinking.tnx.va salut si un an nou fericit 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin RETETA:dormi cel putin 2-3 ore la pranz-daca nu poti stai linistit(a)pe un pat. dupa ce trezesti bea o cafea amara-fara lapte(n-are efect) daca poti bea una dubla! succes!happy

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Buna happy. in functie de varsta pe care o ai, ai putea sa bei un NESS sau cafea din aia obisnuita si o sa vezi ca nu iti va mai fi somnichee hee. la mine functioneaza intotdeauna. Distractie placuta in noaptea de Revelion! ByE >big grin

| wiNNzor a răspuns:

Sa te distrezi cat mai mult! Dabea astept Craciunul si Revelionul!big grin

| olimpiaherra explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| mada_4135 a răspuns:

Si eu am avut problema asta dar totul se rezolva cu multa distractie in jur... daca te simti plictisita incinde putin atmosfera si somnul nu mai are ce cauta pe la tine!

| lidia_1659 a răspuns:

Cand simti ca adormi, dut-e la baie si da cu apa rece pe fata.Nu vei mai adormi asa de repede!