| babyblue a întrebat:

Cum ati reactiona daca, in miezul noptii, v-ati trezi cu televizorul deschis, chiar daca initial era inchis?!?
Dimineata, cu cafeaua in mana, te uiti la televizor si programele se schimba singure:O?
Ce credeti? Precizez ca aceste intamplari sunt adevarate.
P. s:nu mie mi s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
| zetmada86 a răspuns:

Unele televizoare pornesc singure cant se intrerupe curentul electric si chestia cu programele e des intalnita, probleme tehnice

36 răspunsuri:
| babyblue explică:

Nu stiu ce vrei sa zici prin asta... dar fie.
Telecomanda este luata cam de vreo 3 luni, timp in care a fost pastrata in conditii ''normale'', dat fiind ca a fost si e in sufragerie.

| Alistair a răspuns:

Asta se intampla din cauza telecomenzii, din cauza indepartarii stratului de carbon de pe contacte. Se bruiaza semnalul trimis de telecomanda iar din cauza unui selector mai vechi (selector = piesa din televizor care selecteaza grila de canale si le memoreaza) semnalul bruiat ajuns la televizor este interpretat ca schimbare de canale sau ca stingerea si aprinderea televizorului. Si eu am patit la fel cu al meu. Rezolvare: Desfaci telecomanda si lipesti pe partea interioara a fiecarui buton cauciucat o bucatica mica de staniol, sau schimbi selectorul.

| BoierBibescu a răspuns:

Pff ce misto ar fi. si cu cafeaua in mana. de ce draq nu mi s intampla mie asta sad tu iti dai seama. cat timp recuperez. pana fac cafeaua. pana caut telecomanda. ar fi tare!

| thebloodsoul a răspuns:

Mie mi s-a intamplat si radeamstraight face

| andreyxplode a răspuns:

Nu e o prostie si eu am avut aceleas evenimente

| inniers a răspuns:

Am patit si eu la fel. aveam un tv vechi, iar noaptea ma trezeam cu el aprins, sau in timp ce ma uitam la el se schimbau canalele ori se marea volumul. intr-o zi imediat ce s-a intamplat am stins televizorul, ca sa aflu ca televizorul vecinilor de jos avea raza mai mare deca al meu, iar cand schimbau ei programele, se schimbau si la mine.pacat ca nu era si inverssad

| andreeacozma a răspuns:

Cu siguranta as traii o experienta foarte stranie in primul rand ciudat as face niste porbe sau niste cautari acum nu stiu ce sa zic in momentul de fata ori ca te-ai uitat prea mult la filme habar nu am e naspa tare! Trebuie doar sa crezi in DUmnezeu