| ItIsAlright a întrebat:

Voi credeti ca se intampla ceva daca zici Bloody Mary de 3 ori in fata oglinzii? Azi m-a sunat o prietena si mi-a spus ca prietena ei a incercat chestia asta si ochii i s-au facut rosii. S-a speriat foarte tare, dar a mai incercat inca o data. A doua oara i-au intepenit picioarele si nu a mai putut sa mearg cateva ore. Nu stiu cat de adevarate pot fi chestiile astea, dar prietena mea nu ma mintea, simteam asta. Dupa ce am vorbit mai mult am inchis apelul. Peste o ora ma suna. Nu am putut sa cred ca plangea la telefon. Nu am mai vazut-o si nici nu am mai auzit-o vreodata sa planga. M-am spariat si am ramas tremurand. Nu stiam ce s-a intamplat. Apoi imi spune ca a facut chestia cu Bloody Mary si dintr-o data a vazut sau a avut o viziune cu un fulger. Nu stiu cat de real a fost asta dar era speriata. Inteleg ca nu a fost cine stie ce, dar nu a facut asta la miezul noptii, dar cealalte fata a facut.

Răspuns Câştigător
| AOLEVRIC a răspuns:

Mdaa, asta chiar e o prostie. Daca prietena ta chiar a patit asa ceva e cu siguranta din alta cauza. Cat de copil sa fii sa crezi asa ceva, probabil s-a uitat la film si si-a imaginat totul de frica. Trist, dar asa ceva nu e posibil. Din cate stiu eu Bloody Mary era o vrajitoare sau ceva de genul. [ legenda de adormit copii ] nu te mai gandi si stai calma, prietena ta a innebunit sau isi batea joc de tine. Nu vreau sa par rau dar asa ceva e imposibil, sunt un tip realist. Sper ca sfatul meu sa te ajute.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

E-adevarat ca este mare prostie sa crezi asa ceva.
Dar ce-a mai mare prostie este sa asculti sau sa te uiti la filme de genul acesta.
Oamenii carora le place sa vizioneze astfel de filme, sa vorbesca despre ele sau sa imite lucrurile vazute si auzite din acestea, nu sunt sanatosi mintal.
Ce imi este ca se vorbeste de vreun om ca este atras de acelasi sex, sau ca altul se uita la filme de groaza, este totuna.
Fratilor, omul nu a fost creat sa priveasca sau sa ii placa raul. Noi suntem fiinte care avem nevoie de dragoste, de pace si bucurie in sufletele noastre, si nu de... filme de groaza!
Iar un om care se "alimenteaza" cu filme de groaza nu poate fi unul sanatos. Un om ca acesta nu poate functiona corect, dupa cum nici o masina facuta sa mearga pe benzina, nu poate merge cu motorina.
Nu degeaba apostolul Pavel ne indeamna: "Feriti-va de orice se pare rau." (1Tesaloniceni.5:22) Ascultati de sfatul acesta caci este spre binele vostru si spre fericirea voastra!

| vangaelis a răspuns:

Blood mary este un cocktail (bautura). happy in orice caz e doar pe fond imaginativ. Ea si-a autoindus singura starea de teama. Nu are valenta reala nici mistica.
treaba cu Blood Mary vine dintr-o legenda urbana de Halloween din statele americane. Sunt multe variante, ca ar fi o vrajitoare, o fantoma, spriritul unei mame careia i-a fost ucis copilul;... oricum sunt doar legende, plasmuiri ale imaginatiei.

| Gabitzu246 a răspuns:

Am facut si eu o data bloody mary de mai multe ori, am incercat in toate felurile ca eram curios sa vad ce se intampla, eram foarte mic pe atuncea aveam vreo 8-9 ani, dar mie personal nu mi s-a intamplat nimica, chiar am incercat vreo jumatate de ora intruna si degeaba, consider ca aceste,, ritualuri'' sunt o prostie care au luat nastere din frica omului.

| YourDeath a răspuns:

Nu am incercat asta personal. Am vazut-o intr-un film putin de groaza. Si bineinteles ca dupa ce a spus chestia aia de 3 ori, s-a trezit unul taiat pe spate. Eu unul nu cred in asemenea prostii. Poate a vazut un film de groaza,si a incercat si ea treaba aia. Eu personal nu cred in stafii,strigoi, fantome, femei in negru, mirese insangerate, etc.

| SoreSori a răspuns:

Nu se intampla nimic. E doar o poveste de speriat copii.

| Denis_1041 a răspuns:

Am facut si eu chestia asta. pe la 12 noaptea si imi si fulgera pe atunci si nu patesti nimic... e doar o mare mare prostie
BAFTA

| Cosmin_Bundache_1997 a răspuns:

Ba se spunea in fata oglinzii de 3 ori cu o lumanare rosie aprinsa sa vezi ce se intampla

| ilknur a răspuns:

Si colegele mele au incercat asta dar nu s-a intamplat nimic, eu una cred ca e o prostie si nu ar trebui sa iti fie teama de asta, cine stie ce o fi patit prietena ta dar eu nu cred in asa ceva.