| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ați reactiona și cum ar reacționa lumea la o invazie extraterestra pe Pământ? Extratereștrii pot fi și buni și răi. Poate unii vin să ne ajute,SUA, Rusia și China cred că ar reacționa cu violența și probabil Europa.
Se spune în cultura new age că extratereștrii sunt buni și au intenții bune cu omenirea.La asta v-ați gândit? Deci de ce sa ii atacăm? Ei fiind evoluați și spiritual și din toate punctele de vedere vor sa ne ajute. Oare cum ar reacționa planeta? Va fi război,frica, haos! Sau ne vor ajuta daca vor și pot cu adevărat?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Omul fata de restul animalelor e mai avansat si poate face ce vrea cu animalele si asta face. Asa s-ar intampla si cu o alta civilizație. Daca e superioara omului, va face cu omul ce va dori. Asta e comportamentul firesc al viețuitoarelor. Fac tot ce pot sa faca si ce le face "bine", indiferent de "binele" celorlalte vietuitoare.

| Lukasssz a răspuns:

Nu ne-ar vizita niciodata, deoarece le e frica de intrebarile lui AlexDorinel!

| DonEduardo a răspuns:

Daca sunt asa de evoluati, de ce le-ar pasa de noi? De ce ar ajuta ei niste gandaci sa evolueze?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invazie e una. Ar reactiona foarte rau.
Vizita e alta. Ar fi ok cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-aș întâmpina cu pâine și apă.