| CezaraEM a întrebat:

Hello!
Ce parere aveti despre ce se intampla cu Ucraina si Rusia si de faptul ca Rusia ameninta omenirea cu bombe nucleare?
Sunt ingrijorata sincer, chiar daca exista Deveselu la noi, in SUA, Polonia, Turcia, Marea Mediteraneana si Marea Britanie!
Totusi, consider ca si Rusia e in pericol daca Doamne Fereste face ceva, ca doar tot pe acest Pamant si planeta exista.
Imi este cam frica! puppy dog eyes sad fara hate! SUNT CHIAR INGRIJORATA!
Era lumea prea fericita si asta ne lipsea, pandemia, acum un razboi! crying(

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Razboiul a inceput din 2014 in Ucraina, in caz ca nu stiai. Asta e doar o escaladare. In momentul in care unul da drumul la prima nucleara, intreaga omenire pierde. Ca o paranteza, scutul ala e vrajeala si e ideal la rachete conventionale. La nucleara, de exemplu, daca rusul vrea sa cauzeze pagube cu adevarat, trimite una la vreo 15-20 de km altitudine si o detoneaza acolo. Sub ea, pe vreo cateva mii de kilometri patrati, EMP-ul va praji tot ce e electric/electronic. In special RETEAUA de electricitate, si vor trebui LUNI INTREGI pentru a fi refacuta. Nu, nici macar nu ai norocul sa te omoare EMP-ul unei detonatii distante, cu exceptia cazului in care ai pacemaker instalat si fara ala faci infarct.
Mai mult mi-e de folosirea termobaricelor in mediul urban. De nucleare nu imi fac griji, ca scopul era sa dea regimul jos repejor. Se pare ca nu ii iese, asa ca totul depinde de cit de dement e Putin acum...

| Felys a răspuns:

Tuturor ne este frica si suntem ingrijorati.Razboiul nu e o gluma, mor oameni, animale, se distruge munca noastra de o viata.Nu m-am gandit in veci ca vom avea parte sa traim astfel de situatii in acest secol si totusi ca se intampla.Tot ce sper este sa se termine cat mai curand si sa se potoleasca cu razboiul

| 1997onur a răspuns:

Ia uite unde era (frica) și aicia dau ma de tine mancatear draci mai ma injuri ma? Și dai ingor si fugi (frica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un rahat cu arme nucleare. Chiar crezi ca ar trebui sa i se ofere orice, ORICE doar pentru ca are arme nucleare? Nu este corect.
Nu este dorit in Ucraina. Oamenii isi parasesc casa, viata, tara, nasc prin statii de metrou etc. Tu poti sa mergi peste vecinul tau, sa-i iei casa ca asa vrei tu? Este terorist. Face terorism in Estul Europei de foarte multi ani. Trebuie oprit.

| CezaraEM explică:

Asta e adevarat! Am observat si eu, Covrigul a disparut de la televiziuni. Se vede clar! Sper sa scapam si de restrictii, Europa a scapat deja de toate, inclusiv certificatul verde!

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Totul o sa vina la normal o sa vezi tu?

| joghu22 a răspuns:

Toti sunt înspăimântăti de ceea ce face acest monstru "PUTIN". Cum a putut sa bage in panica o lume întreaga. Acest Putin, o sa plătească pentru tot genocidul pe care il face acum. Cu bomba atomica, sunt de parere ca n-o s-o dea el, amenință pentru ca vede ca nu are putere. Daca ar da bomba, ar muri si el. Nu are el "butonul roșu", trebuie sa fie multe persoane ca sa detoneze. Singurele soluții ar fi ca aliații lui Putin sa i faca felul, ca si lui Ceaușescu, sau cei de la Anonymus sa le hackuiasca codurile bombelor, daca este posibil. Oricum, cred ca va fi bine, tot răul spre bine.

| Legion7X a răspuns (pentru joghu22):

Așa cred și eu, că dacă merge la extrem din interiorul Rusiei sau aliații lui o să îi facă felul.

| joghu22 a răspuns (pentru Legion7X):

Mai mult ca sigur… Se repeta istoria ca "Crizele rachetelor din Cuba". Putin va sa ordinul, sa zicem, vorbind in absurd, dar cine va fi prostul sa apese butonul, sa detoneze? Usor, usor, Putin cade singur in propria capcana. "Cine sapa groapa altuia cade singur in ea". SIMPLU!