| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Cum descrieti perfetciunea?

Răspuns Câştigător
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Nu poate fi descrisa.

◕ Dar exista.

◕ Lucrurile care sunt perfecte.

◕ Sunt asa de perfecte, incat nu le mai vedem.

◕ Dar daca nu vedem perfectiunea, nu inseamna ca nu exista.

◕ Exista, dar se ascunde in alta perfectiune.

◕ E un puzzle in alt puzzle.

◕ Si pana la urma daca e asa

perfect,

nu poti sa iti dai seama ca e

perfect deoarece nu mai vezi

greseala.

54 răspunsuri:
| bupy a răspuns:

Omul perfect, e asa cum il vezi tu.
Pentru ca o vorba sau ceva din credinta zice, ca "Daca Perfectiunea ar fi, Eu n-as mai exista.Deci din punctul tau de vedere.

| XxxAnkXxx a răspuns:

Pai... chestia e ca nu exista o persoana perfecta dar sa zicem ca daca ar fi insemna, ceea ce cred eu ca ar trebui sa fie:frumos, destept, talentat, bogat, simpatic, smecher adica sa fie popular cat de cat, spontan etc. acum nu imi mai vine ceva in cap dar daca imi mai aduc aminte iti spun...