| VladyXR a întrebat:

Cum egiptenii au reusit sa construiasca piramide mari in doar 20 ani,cu doar o unealta si o piatra? inainte nu era tehnologie,de exemplu piramida lui Keops, sa construit cu doar o unealta si piatra!
Dar atunci cum c*c*t se explica constructia?, Orice om isi poate da seama ca constructia in asa conditii este practic imposibila.

7 răspunsuri:
| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

Am vazut la un mumendat ca zice ca la piramida din Ghiza ca sa se faca in 20 de ani ar fi trebuit cate o piatra pe min ceea ce e imposibil deci decat sa crezi in povestile cu extrateresti as zice ca e exsagerata cifra de 20 de ani.

| VladyXR explică (pentru Hasciar_Vlad_1990):

Mai exact Steaua Nordului, de unde vin extrateresti, asa se zice..ca extraterestii au ajutat...dar mi se pare imposibil..in doar 20 ani piramida lu' Keops sa construit.

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Stiu ca saptamana trecuta imi puneam si eu intrebarea asta si am intrebat toti profesorii, niciunu nu a stiut, si profa de tehno mi-a dat si 4

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Stiu ca saptamana trecuta imi puneam si eu intrebarea asta si am intrebat toti profesorii, niciunu nu a stiut, si profa de tehno mi-a dat si 4 Sincera, teotia mea este ca extraterestrii le-au construit.

| VladyXR explică (pentru catelusdragalasmicut):

Asta e greu de descifrat, extraterestrii...e ceva care nu am vazut pana acum.

| MiaO a răspuns:

Nu se stie. De asta se numeste minune. happy

| VladyXR explică (pentru MiaO):

Nu e minune, e mit, ceea e greu de descifrat.