| Vernusio a întrebat:

Cum poti sti cand va fi un cutremur mare?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Îi intrebi pe cutremurologul Hînculaughing

| Clorox a răspuns:

Nu prea poti...

| GoldenZenith a răspuns:

Nu ai de unde sa știi. Poate doar sa ghicesti in stele sau sa ai vreun vis revelator.

Natura este imprevizibilă.

| Superior a răspuns:

Eu cred ca Hitler are un fiu secret care provoaca cutremurele folosind bombe subterane. (Hitler voia sa castige razboiul prin cutremure, lansand rachete care intrau in pamant si inaintau pana la 1-2km in pamant).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva persoane au declarat ca au vazut niste lumini ciudate *Inaintea, in timpul sau dupa un cutremur(cu magnitudine mare). Oamenii de stiinta au pareri diferite in privinta veridicitatii si relatiei dintre aceste lumini si cutremure, dar nimic conclusiv.
Despre acest fenomen poti citi mai multe aici: https://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_light

| 4StarLight a răspuns:

Nu poți, nici măcar seismologii, oameni specializați pe acest domeniu nu au certitudinea că va fi într-adevăr un cutremur mare, tot ce pot face sunt niște calcule, să măsoare diferite frecvențe.
În ultimul timp se considera că fi un astfel de cutremur în urma unei activități seismice foarte intense în zona Vrancea, asta însemnând că în unele zile sunt și 3-4 cutremere de 2-3 sau 4 grade.
Sper că te-am ajutat happy

| KlArt a răspuns:

Să ai puteri supranaturale!