| iulyutza a întrebat:

Cum puii de gaina ies din ou?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Pai..gainusa cloceste acele oua si la momentul potrivit puii sparg coaja ouluyi si TUP afar'

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu grija, dupa ce cu ciocul ciocnesc oul.

| anonim a răspuns:

Si ma rog, din ce anume ai vrea sa iasa daca nu din ou?big grin

| kh1ss a răspuns:

Cu grija

| miriam a răspuns:

Da si oul iese... din gaina!

| kufu a răspuns:

Daca nu ma insel gaina este cea care ciocaneste oul cand ar trebui sa iasa puiul...

| mariazet45 a răspuns:

Tiptil, tiptil sa nu-i trezeasca pe ceilalalti care inca nu au iesit si mai dorm

| claudiarebecca a răspuns:

Sparg oul in care se afla si pe urma ies happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu grija si cu uimire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intr-o carte, dar nu stiu daca e adevarat, ca puiul are un 'dinte pentru ou' si cu el sparge oul, dupa care ii pica jos. tongue
voi ce parere aveti, ati mai auzit de asa ceva? mie nu imi vine sa cred.

| ancootza a răspuns:

Ai pus o intrebare patetica adica nusti cum puii de gaina ies din ou in fine pentru cultura ta generala ei sparg oul si dupa aceea ies din el!