| leafboy a întrebat:

Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dupa "Epoca de aur" a lui Nicolae Ceausescu a urmat "Epoca tembelismului Romanesc" in toata splendoarea lui, doua epoci de c*cat. Si acum la intrebare, " Post ...si epoca cu denumirea care i se va da".

mira
| mira a răspuns:

Deocamdata nu stim nici ce nume va avea epoca noastra.Numai posteritatea va decide dupa ce va lua distanta fata de evenimente.

| RXN a răspuns:

Pentru oamenii epocii respective, va fi epoca contemporana. Epoca noastra, actuala epoca contemporana, se va numi altfel.

| RS4 a răspuns:

Epoca supraponderala sau poate Epoca Mc'Donald's

| mihaelad_7444 a răspuns:

Deocamdata, se numeste postmodernism.Probabil asa va si ramane.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epoca revolutiei religioase.