NOname
| NOname a întrebat:

Cum știi dacă e sfârșit de drum sau doar un popas? (metaforic vorbind)

53 răspunsuri:
| ninaelenadobrev a răspuns:

Atunci cand e sfarsitul drumul, simti ca nu mai poti face nimic, iar cand e un popas, simti ca esti intr-o stituatie grea din care pana la urma iesi

| lovitddefulger a răspuns:

Nu cred ca omul poate concepe sfarsitul, similar cum nu poate concepe inceputul.Cred ca ce este cu adevarat important e sa incerci de mai bine si sa te bucuri de calatorie, oriunde duce ea.

| marian23213234 a răspuns:

Atunci cand este sfarsitul simti fluturasi in stomac dar cand este un popas simti in suflet ce trebuie sa faci... Sper ca am inteles bine si tu la fel...

| 7 a răspuns:

Poate stii ca-i sfarsit de drum cand ai obosit si nu mai poti sa continui...pe acel drum.si totusi iti mai dai un ragaz, privesti inapoi, dar nu te vezi pe tine, e prea intuneric.si asa alegi alt drum!
sau iti dai seama ca e un popas, cand te opresti din mers, dar te ridici repede, iti stergi lacrima, poti sa mai zambesti.realizezi,simti ca inca te mai asteapta ceva sau cineva mai departe.
nu stiu daca are vreo logica...

| bPm a răspuns:

Cand nu mai poti sa te intorciwinking

| viktorr1999 a răspuns:

Chiar si cand ajungi unde iti doresti este un popas.Trebuie sa mergi mai departe...

| Infect a răspuns:

Cand nu mai realizezi, atunci sti ca e sfarsitul de drum. popasul este, cand cazi ostenit la pamant ca sa te poti ridica dupa aceea sa iti continui drumul (metaforic vorbind )

| ZyZo333_7286 a răspuns:

Te uiti in fata si te gandesti daca ai ajuns unde tiai propus