| Marioara_5353 a întrebat:

Cum va aparea maine Iisus pe pamant intr-un car Sfant?

11 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Da` ce mă e fraier să meargă cu trăsura romanilor? Și-a luat Bugatti n-ai auzit, a luat unu` poleit în aur cu banii de la cutia milei.1 milion de euro plus 200.000 auru `.big grin

| chelstone a răspuns:

Pai prin biblie se zicea ca va veni calare, ca stefan cel mare, pe-un cal alb... povesti cu fat frumos

| carpediem a răspuns:

Eu am auzit ca vine cu un Rolls Royce Sfant.

| dexro a răspuns:

Nu am mai citit de mult ceva atat de amuzant laughing

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Doamne Fereste, dau din nou de tine?
Fetitoooooo!
Ai mai mult de 10 ani?
Ori ai mai mult si nu esti intreaga la minte!
Tu esti credincioasa macar?
A nu stiu cata oara iti repet asta!
NUMAI DUMNEZEU TATAL STIE CAND VA VENI SFARSITUL LUMII!
nici Iisus nu stie.
Doamne, te rog sa nu mai dau de intrebarile asteia!

| RhoOphiuchi a răspuns:

In miscare?

| m5789932 a răspuns:

Ma Marioara, nici nu s-a pomenit de Iisus! Nu te-ai informat de pe internet, televizor, radio, ziar etc? Este vorba de o secta neoprotestanta din SUA, care a dorit sa se faca remarcata, cunoscuta prin cuvintele unui pastor care delireaza.
Inca ceva... acestia vorbesc doar de un sfarsit al pamantului, al vietii de pe pamant, o distrugere al lui si al oamenilor, armaghedonul cum il numesc ei. Ei nu cred in Hristos, nu-l recunosc ca fiind Dumnezeu, nu cred in cruce, nu cred in Biserica etc. Ai destule mijloace de informare! Foloseste-le! Sa nu va fie lene sa le folositi! Altii nu au un calculator, nu au un televizor, sau un ziar, pe cand voi le aveti pe toate. Ce naiba, puneti-va mintea la lucru, si lucrati cu mainile alea 2 care le aveti.

| wendy434 a răspuns:

Nu,vine intr-un ferrari Italia

| DjTactumare a răspuns:

Daca nu apare ce o sa faci? jura ce vei spune adevarul si numai adevarul

| AnnnaMarrria a răspuns:

Da...am auzit ca vine cu un R1... Ochelari de soare la ochi, o tigara si bere! Dar am auzit ca noua nu ne da, al dq ce calic e