| juniper a întrebat:

Daca ati fi Dumnezeu pentru o zi ca in filmul "Bruce Almighty". Ce ati face cu puterile voastre?

16 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

M-as sinucide.

| Razvan a răspuns:

Daca as fi Dumnezeu pentru o zi i-as crea fiecarui om propriul Rai

| carminaburana43 a răspuns:

As schimba mentalitatea tuturor oamenilor...sa nu mai poata fii nimeni rau egoist avar ...de n-ar exista in nimeni sentimente negative pe pamint nu ar mai exista nici probleme... daca toata lumea ar iubi pe toata lumea nu ar mai exista nici o problema -nu ar exista ura invidie...lumea s-ar ajuta reciproc...marele state pe cele mici... ei ideea e prea lunga dar as putea demonstra ca daca nu ar exista sentimente negative in nici un om s-ar rezolva toate problemele.

| fabiola a răspuns:

As sterge suferinta din vietiile oamenilor.Restul le-ar face si ei fara puteri miraculoase!

| xibalba a răspuns:

I`as face pe oameni cumva sa creada ca acea zi e ultima lor zi de viata, sa ii vad cum se zbuciuma, cum se trezesc frustrarile din ei, cum se agita si se grabesc sa faca ce pana atunci nu au facut deloc, cum lasa totul pentru placerile lor, desi ei nu ar face asa ceva in mod normal. Probabil ar fi alaturi de cei dragi, ar imparti zambete, ar fi mai iubitori. Iar daca a doua zi si-ar da seama ca sunt inca in viata, probabil vor invata din ziua precedenta ca in viata trebuie sa iti mai faci timp si pentru placerile tale, care iti umplu sufletul de bucurie.

| SweetCandy a răspuns:

As face lumea mai buna si mai sicera.....si tot odata mai fericita!

kratos
| kratos a răspuns:

As face posibil ca fiecare om sa aiba casa lui cu tot ce ii trebuie si familia lui. As elimina toate bolilele si as face ca un om sa traiasca mai mult si sa se bucure de familia lui.

| lostcontrol12 a răspuns:

As vrea sa pot fi Dumnezeu. dar nu voi putea niciodata.si poate nici nu merit.nu vreau sa explorez, nu vreau sa tanjesc... dar daca totusi as reusi, asa vrea sa fac lumea mai buna. fara rautate, invidie.as face multe lucruri bune.

| nutzu' a răspuns:

Mi-as da 999999999999999999 milioane de puncte pe TPU...si v-as da si voua 1 milion... un milion la toti. l-ati imparti voi cum stiti...hai ca sunt totusi milos... laughing

| asya a răspuns:

Pai m-as face Dumnezeu pentru totdeaunatongue asa o sa am timp sa fac tot ce vreau cu puterile mele!

| adrianhasde a răspuns:

I-as vindeca pe totii bolnavii pe care i-as vedea, mi-as face ce as vrea eu, as lua bani de la cei bogati si as da la ce-i saraci sa nu mai existe foamete pe pamant. Sa nu mai existe rautate si razboaie sau bombe nucleare. As acoperi gaurile de ozon si multe altele.

| aylyn a răspuns:

As facelumea mai buna, as incerca sa fac sa domneasca pacea in lume, as ajuta toata lume sa nu mai moara de foame, as vindeca boli, as face ca toti cainii sa vorbeasca, si as depolua aerul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face ce a facut si Jim Carrey. Adica as face pe nebunu, as spiona femeile cind se duc sa faca dus devil, as bate hotii si vardistii, as lu ade la saraci si mi-as da mie... adica stai, parca invers, mi-as da mie de la bogati, sau nu mai stiu... oricum, cred ca ai prins ideea, as face numai fapte bune laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As da tuturor singurul lucru pe care l-a cerut Moise; intelepciune astfel incit sa aiba toti o singura religie, as sterge granitele tuturor tarilor uite-asa cu degetul si as face in ziua respectiva in asa fel ca planeta sa nu mai fie amenintata niciodata de calamitati atit din interior cit si cosmice.Cam multa lucrare pentru o zi dar as face-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU se poate sa fi D-zeu? doar ca sa visezi cu ochii deschisi, nu se prea merita sa te gandesti. Uneori exista atata nedreptate incat stai si te gandesti, oare exista GOD!

| shadow_3116 a răspuns:

Nimic, nu as face absolut nimic.Totul este perfect acum. Dumnezeu a creat o lumea perfecta dar, oamenii au distrus Terra, prin poluare. Daca as fi Dumnezeu, as incerca sa ii fac pe oameni sa fie mai bunii.As desfinta internetul si toate lucrurile electronice ce ne inconjoara.De cand a aparut calculatorul, nu s-a mai nascut un:Mozart, Leonardo da Vinci, Wagner, etc.De cand e internetul, si calculatoru si comoditatea, Pamantul se duce de rapa