| Vizitiul a întrebat:

Daca de maine s-ar inversa rolurile intre barbati si femei, adica, barbatul sa faca ce face femeia si viceversa, te-ai descurca? De ce crezi asta?

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred, ca da. Poate nu la fel de bine, dar m-as descurca (daca ar fi doar pentru o zi-doua, chiar ar fi interesant).
De ce cred asta? Pentru ca in multe privinte rolurile intre barbat si femeie s-au inversat deja. Si, din cate vad, supravietuim, nu?

| Vizitiul explică:

Flav, esti dement rolling on the floor...Vezi ca noi, barbatii, de la o vreme, facem pipi pe varful bocancului, dar ele...

| Flav a răspuns:

Adica sa nu mai fac pipi din picioare? Vrei sa ma omori?

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu vreau sa fac schimb de nimic.Treburi casnice poate toata lumea sa faca, nu am nevoie sa devin femeie ca sa fiu in stare sa le fac.E o jignire la adresa barbatilor sa spui ca ei nu pot face asta.Cat despre functionalitatile corpului meu, m-am obisnuit asa, nu as vrea sa schimb ceva.Insa tu ai intrebat doar de roluri, nu si de corpuri, deci raspunsul ramane tot primul.

| Leocerba a răspuns:

Cum "daca de maine"? de cativa ani buni asistam la androginizarea speciei:masculinizarea femeilor si feminizarea barbatilor.Si nu ma refer la vestimentatie, aspecte cosmetice, etc.ma refer la gandire,atitudine,modalitati de exprimare,asumari de roluri, reechilibrarea caracteristicilor -aspecte cu adevarat profunde.
This is the Way, ca-mi place, ca nu-mi place.Chiar tu te intitulai candva pe TPU"Androgin"parca, deci nu esti strain de intrepatrunderea rolurilor...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu, nu m-as descurca, cunosc barbati care muncesc ingrozitor ( si cand spun ingrozitor, nu exagerez cu nimic ) de mult si vorbesc la telefon non-stop, stiind la fiecare apel cum anume sa puna problema, vorbind uneori la doua telefoane in acelasi timp, fara a-si pierde concentrarea. Si asta zi de zi, de multi ani.Eu una le-as ridica statuie, aia da barbati!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Abia astept sa iau o drujba in mana! Cu pickhammer-ul e mai greu...

| AndrogynBeauty a răspuns:

Haha, bună întrebare. Categoric m-aş descurca. Şi ar fi chiar interesant. Dar dacă stau mai bine şi mă gândesc, nu s-ar schimba prea multe în cazul meu laughing

| DorelSudoru a răspuns:

Nu m-as descurca pentru ca nas putea sa ma rad pe picioare si nas avea pi**a deci nas putea sa fac ce face femeialaughing

| mgtow a răspuns:

Asta e buna laughing poate te referi in treburi casnice. Eu nu vreau sa am prietena pentru ca plec in cursa lunga si ea si-o trage cu vecinul, nu e agradabil deloc.

| GyeBaek a răspuns:

Nu stiu, dar oricum cuvantul daca spunea irealitatea.

| Enigmă a răspuns:

Neee.
Nu ma vad cu c*i si cu limba scoala dupa tipele cu implanturi.
Dar totusi, daca as fi nevoita sa fiu barbat as fi travestit!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Mi-as dori sa beau ca porcu' dar nu sa si sparg cu tarnacopu'.

| IoanaAndrei a răspuns:

M-as descurca mai bine decat acum, pentru ca m-as face curva (prostituata) si as face o gramada de bani.

| AlynnaOanna a răspuns:

Pai daca te referi la treburi casnice, da! K barbatii nu fac nimica laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea! Asta ar fi una dintre cauze http://www.youtube.com/watch?v=Qehxjub5lyo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi ipocrit sa spun ca da.Nu cred ca ma pot descurca la fel de bine ca femeie asa cum ma descurc, barbat fiind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cred ca la tine a inceput schimbarea, dar nu de sex, se schimba cerebelul cu encefalul ca tare filozofica e intrebarea, tin sa te anunt ca la o vreme alde filozofi ca tine modernizeza tactica de a face dublu pi, o faci fara sa te mai deschiei la prohab deoarece o sa porti pampersi