| Kevyn a întrebat:

Daca intr-o casa incap trei oameni, cati oameni incap?

14 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Incap cati oameni pot sa incape in casa.

| Skylar a răspuns:

Incapa*

| MadnessCaffe a răspuns:

O casa de oameni

| GodBlessYou a răspuns:

Pai incap 3, dar nu spune ca maxim 3, daca incap 10 pot incapea si 3... deci raspunsul e imposibil de aflat.

| Măcrin a răspuns:

Aţi luat ţeapă

| lunarwolf a răspuns:

Depinde de inaltime,greutate si altele. thinking

Daca sunt trei copii, ocupa mai putin spatiu decat trei adulti, logic. Asa ca se mai poate 'adauga' un copil-doi-trei. thinking

| wendy434 a răspuns:

3 logic, neai dat si raspunsulstraight facedar poate nu neaparat 3 poate ca tu vroiai sa afli cam cati oameni mai incap pe langa aia 3 si raspunnsul este 0 fiindca intr-o casa ce incapt 3 oameni nu mai poate incapea si altcineva ar trebui sa incapa 4 sau 5 oameni in casa aia ca sa fie asa dar tu ai spus 3 deci 0, funda?

| wendy434 a răspuns:

Sa te faci matematician mai ca esti un adevarat geniu! Ce intrebare grea e, nici unul deala de clasa a 8 nu sti!(asta pentru ca nul intereseaza ceva cei de gradinita, grupa mijlocie).

| Nicky29 a răspuns:

18 oameni. Daca vrei sa stii cum am calculat e simplu. 3 oameni adica m-am ganditit la 3 femei si toate 3 sa aiba in burt acam 5 copii.

| Cineva3 a răspuns:

Mama dar esti asa de destept poate ai uitat ceva din intrebare. Deci esti culmea laughinglaughinglaughing

| DildăuPaispe a răspuns:

Normal ca 3.

| Eu_3289 a răspuns:

Geniala intrebare.

| biuuu a răspuns:

Trei

| Madi_8495 a răspuns: