| UnuPentruAltu a întrebat:

Dacă îți vine o comandă și o execuți, faci ce îți vine sau ce nu îți vine?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stupid!

| Ineys a răspuns:

Daca esti dispozitiv periferic si CPU iti trimite o comanda o executi doar daca esti liber in acel moment ( nu executi alta comanda ).
De asta, componentele periferice si in general dispozitivele de I/O ( input-output ) scad viteza globala a sistemului de calcul, deoarece sunt cele mai lente componente ( mai lente chiar decat HDD-ul clasic cu platane ).

Cough, asta intrebai, asa-i?