| Vizitiul a întrebat:

Daca n-am avea deloc defecte, n-am avea placerea/puterea sa le observam la altii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori se face caracterizarea unei persoane in oglinda, cand nu cunosti persoana respectiva incepi sa refulezi cu defecte ce iti apartin.
Iar daca n-am avea defecte nu ne-am lua de comportamentul celorlati, barfa, mahalagismul este unul din defectele ce ne fac sa vedem si alte ciudatenii la alti oameni.
Mie imi plac defectele melebatting eyelashes

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este mult mai usor sa observi greselile altora.Parca ale tale sau ale celor dragi, le treci mai usor cu vederea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că dacă n-am avea defectele noastre, am fi defecţi rău de tot. Zic şi eu, aşa, ca imperfectu' big grin