| ChicaIdiota a întrebat:

Daca nu credeai ca anumite culori pot dezvalui personalitatea ta fa acest test si convingete:imagineazati ca incepi sa colorezi, cu ce culoare incepi? rosu, albastru, verde, galben, portocaliu, mov, daca:rosu ai o viziune intrazneata, albastru ai o viziune personala, verde ai o viziune pacifista, galben ai o viziuna senina, portocaliu ai o viziune libera, mov ai o viziune unica.

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu exista personalitate, caracter decit cind omul este produsul multimii.In momentul cind multimea dispare si el ramine singur, dispar ca prin farmec si caracterul si personalitatea.Doua atribute care ne caracterizeaza in fata celorlanti.In mod normal omul se naste singur,traieste singur si moare tot la fel,deci ele, in mod sigur, nu exista decit in imaginatia noastra bolnava de multime.

| harciog a răspuns:

Blondi,ce ar fi sa te compari si sa te raportezi la ce vrei tu? Omul a pus o intrebare si asta este produsul gindirii si experientei mele, oricit l-ai crede tu sau altii de stupid.O noapte placuta.

| Klepto a răspuns:

Mersi, dar prefer testul Luscher http://www.mihneafiran.ro/....../index.php

| BebeStrumf a răspuns:

Eu l'as face, dar asta e tot, da? Incep cu mov.

| blondissima a răspuns:

Si negru?
@harciog, eu nu cred ca personalitatea dispare daca singuratatea ar fi o stare permanenta. Doar ca n-am fi constienti de ea, neavand la/cu cine sa ne raportam/comparam.

| blondissima a răspuns:

Harciogule, n-am zis si nici votat raspunsul tau ca stupid.Am spus doar ca nu sunt de aceeasi parere. Vrei sa ne certam?batting eyelashes

| Bastet a răspuns:

Cum îmi poţi defini pesonalitatea după o culoare aleatorie? şi dacă vreau să colorez cu maro?

| ChicaIdiota explică:

Mov am o viziune unica