| Hmmmm a întrebat:

De ce ai aprinde lumina in intuneric?

66 răspunsuri:
| UnVis a răspuns:

Ca sa plec la baie laughing

| cristinasiiatat a răspuns:

Eu no aprind

| SomeRandomDude a răspuns:

Eu unu aprind lumina ca sa ma luminez. daca nu-s luminat inseamna ca mas impiedica de tot ce vad in fata mea deci mas vedea cu capu spart incearca si tu sa nu fi luminat si zi-mi daca iti place; D

| Marry123 a răspuns:

Ce intrebare... ca sa nu cazi si sa te lovesti sau daca tie frica. rolling eyes

| Alikke a răspuns:

Nu ai nevoie sa aprinzi lumina in intuneric daca lumina din esenta ta (ca suflet, si spirit) este aprinsa. Pentru ca acea lumina va fi mereu aprinsa, oricat de intuneric va fi. Frica de intuneric este doar in subconstient. Ai grija sa nu iti fie frica de intuneric pentru ca frica asta se va lipii si de spiritul tau. Si atunci lumina se va stinge.
Pentru ca sa vezi/ai lumina... trebuie sa vezi/cunosti intunericul. Altfel nu vei stii cat de pretioasa este lumina, chiar daca cu ochii tai umani nu o vezi, o simti.
P.s.: La urma urmei... suntem la "Stiinta si Filosofie" nu la "Electricianii si meseria lor".

| Tweety_5554 a răspuns:

Ca sa fie lumina