| Hmmmm a întrebat:

De ce ai aprinde lumina in intuneric?

66 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ptr simplu motiv ca inca n-am invatat sa "patrundem"intunerecul.

| Dumnezău a răspuns:

Nu stiu altii cum sunt, dar personal, gasesc intunericul si noaptea ca cele mai potrivite si de incredere muze.E o dovada de nesabuint ca in realul intuneric, sa aprinzi reala lumina.Mai ales daca e diafana si stresanta.Metaforic,e alta poveste, acolo e mereu nevoie de lumina orbitoare, mai ales in cele mai adanci fose.

| WR104 a răspuns:

Pentru a afla adevarul.
Cateodata adevarul este mai frumos cand ramane nedescoperit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WR104):

Daca te referi ca fatezia este mai frumoasa ca realitatea eu prefer realitatea.
Intunercul este de nepatruns dar acolo se ascunde lumina de aceea trebuie sa invatam saza vedem pe intuneric asfel lumina se arata.

| Musique a răspuns:

De ce aș aprinde-o, când prefer întunericul?

| DanDannn a răspuns:

Pentru ca degetul mic de la picior sa nu intre in coliziune cu canapeaua.

| Hmmmm explică:

Ma retrag, dar nu inainte de-a va spune ca lumina nu se aprinde. Numa' bine.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ca mi frica sa nu ma violeze vreo fata sa o las gravida sai cresc copilu destul ca ma cresc pe mine

| Wøodenpints a răspuns:

De ce nu?

| Dariusuu a răspuns:

Sa nu fie intuneric.

| WhatheWow a răspuns:

Pai eu nu o aprind ...sting intunericul!

| Xtadelo a răspuns:

Hmmmm... thinking
Sa nu mai fie intuneric laughing

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Daca te referi la TPU, atunci pot sa ma gandesc eu mult si bine de ce naiba ar trebui sa "aprindem" lumina... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa consumi bateriile aiureasad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce nu sti de tot intrebi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe intuneric sunt orb si cand m-am ghidat numai dupa miros am mai dat si gres happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca as putea sa gasesc bucurie si-n cele mai intunecate momente.
http://www.youtube.com/watch?v=zYCx_7J1MDk

| mihaitaLGP a răspuns:

Cine sunt eu sa schimb lumea.

| stpu a răspuns:

Ca sa vad daca am baterii la lanterna. laughing

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Ca sa nu te prinda Bau-Bau. Asemenea intrebare asemenea raspuns. *Genius*

| Hmmmm explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Pana te prinde bau-bau, s-ar putea sa-ti intre cosmarul in fund. Asa ca, grija mare cu lumina...

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Hmmmm):

Si ce sa fac cu lumina atunci? Imi iau un bec economic si mi-l bag in fund sa luminez cosmarul sa se transforme in Pokemon rolling on the floor sau cum dracul laughing

| Hmmmm explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Nu mai bine iti iau eu fundul in termometrul de chiloti in vederea depistarii temperaturii?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Hmmmm):

Esti chiar chiar chiar... PREA CREATIV

| Hmmmm explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Prea saritor...

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Hmmmm):

De curiozitate. Te-ai gandit mult pana ai pus intrebarea asta?

| Hmmmm explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Nu gandesc deloc. In pofida acestui fapt, nu ma asteptam la intelegerea unor substraturi din partea oricarui subiect.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Hmmmm):

Poi ce sa mai. Romanii au imaginatia bogatabatting eyelashes

| Hmmmm explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Imi imaginez ca porti chiloti negri, iar oja de pe unghia de la degetul mijlociu e ceva mai uzata in comparatie cu oja de pe celelalte degete. Prea bogata? (imaginatia)

| yocata10 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Vezi sa nu te arda becul draga, daca se aprinde laughing tongue

| Hmmmm explică (pentru yocata10):

Cred ca becul va fi cel ars...

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Hmmmm):

Da, e prea bogata imaginatia ta. In plus nici nu fac chestia la care te refereai cu degetu mijlociu si oja -.-

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru yocata10):

Nu ma arde ca sunt grijulie.

| yocata10 a răspuns (pentru Hmmmm):

Mm asta e, nu se stiewinking

| yocata10 a răspuns (pentru Hmmmm):

Lasa fata, nu o lua prea tarewinking mai lasa putin imaginatia la o partewinking laughing

| yocata10 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Bun ca esti grijuliewinking

| Alikke a răspuns:

Nu ai nevoie sa aprinzi lumina in intuneric daca lumina din esenta ta (ca suflet, si spirit) este aprinsa. Pentru ca acea lumina va fi mereu aprinsa, oricat de intuneric va fi. Frica de intuneric este doar in subconstient. Ai grija sa nu iti fie frica de intuneric pentru ca frica asta se va lipii si de spiritul tau. Si atunci lumina se va stinge.
Pentru ca sa vezi/ai lumina... trebuie sa vezi/cunosti intunericul. Altfel nu vei stii cat de pretioasa este lumina, chiar daca cu ochii tai umani nu o vezi, o simti.
P.s.: La urma urmei... suntem la "Stiinta si Filosofie" nu la "Electricianii si meseria lor".

Răspuns utilizator avertizat
| UnVis a răspuns:

Ca sa plec la baie laughing

| RoByTzU123 a răspuns:

Sa vezi pe unde mergi

| SomeRandomDude a răspuns:

Eu unu aprind lumina ca sa ma luminez. daca nu-s luminat inseamna ca mas impiedica de tot ce vad in fata mea deci mas vedea cu capu spart incearca si tu sa nu fi luminat si zi-mi daca iti place; D

| WoodenCross97 a răspuns:

1.Imi este frica, recunosclaughing
2.Ca sa vad pe unde merg
3.sa vad unde imi fac treburile la baielaughing (sa nu dau pe langa) laughing
3.Ca sa vad cine vorbeste cu mine
4.Sa admir un lucru' care imi placelaughing
5.sa vad cui ii dau o palma cand ma enerveazahappy FUNDA?laughing

| cataleya a răspuns:

Pai din mai multe motive : sa nu iti fie frica, sa vezi pe unde mergi.
sau ai putea sa nu o aprinzi ca sa faci economie de curent laughing

| HoTSaucE a răspuns:

Ca sa nu te impiedici pe drum drepthappy

| vladuts3 a răspuns:

Sa vezi pe unde mergi, sa nu-tie fie frica in unele cazuri, Ce intrebare...

| Hmmmm explică (pentru vladuts3):

Bine, vladut, m-ai luminat, pe mine...intunericul. Mersi!

| vladuts3 a răspuns (pentru Hmmmm):

Daca te-ai asteptat la un alt raspuns, aici sunt.

| Hmmmm explică (pentru vladuts3):

Aici esti!

| vladuts3 a răspuns (pentru Hmmmm):

Ok, sunt atent la asteptarile tale!

| Hmmmm explică (pentru vladuts3):

Se consuma in palma si bec. Fii pe aproape!

| vladuts3 a răspuns (pentru Hmmmm):

Ok, Vrea sa vad un raspuns "destept", la o asa intrebare usoara.

| Tweety_5554 a răspuns:

Ca sa fie lumina